banner272

Yalçın Akdoğan: İmralı ile görüşme yok

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, 'Örgütle, İmralı'yla vesaire herhangi bir görüşme söz konusu değil' dedi.

Yalçın Akdoğan: İmralı ile görüşme yok

 

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AA Editör Masası'nda Güneydoğu'daki operasyonlar, İmralı görüşmesi ve akademisyenlerin bildirisi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Akdoğan, Hakkari ve Şırnak şehir merkezlerinin taşınması çalışmalarına ilişkin " Hükümet meseleye sadece güvenlik perspektifiyle bakmıyor" diyen Akdoğan, "AK Parti'nin hedefi bölgeyi kalkındırmak" dedi.

 

"İMRALIY'LA HERHANGİ BİR GÖRÜŞME SÖZ KONUSU DEĞİL"

"Örgütle, İmralı'yla vesaire herhangi bir görüşme söz konusu değil" ifadelerini de kullanan Akdoğan, şöyle devam etti:

 

"ÖRGÜT EŞİTTİR ÖLÜM, DEVLET EŞİTTİR UMUT"

Vatandaşımız şunu görüyor; bir tarafta okul, hastane yapan, halkı kucaklayan bir devlet var, öbür tarafta da okulları bombalayan, anaokulunu yakan, hastaneleri kurşunlayan, ateşe veren, halkın yaşantısını çekilmez kılan bir örgüt var. Örgüt eşittir ölüm, devlet eşittir umut ve insancıl bir yaşam.

 

"SÜRECE İHANET ETTİKLERİ İÇİN ZORDALAR"

Sürece ihanet ettikleri için çok zordalar. İçeride eleştiriler, sorgulamalar var, 'siz süreci batırdınız, mahvettiniz, beceremediniz' diye. Buna karşı bu tür yayınlarla bir savunma refleksi geliştiriyorlar. Eğer cesaretleri, samimiyetleri varsa Öcalan'ın kendileriyle ilgili sözlerini versinler. ('Demokratik Kurtuluş ve Özgür Yaşamı İnşa' isimli kitaptaki iddialar)Bunlar tamamen çarpıtmadır, kurgudur ve manipülasyondur. Bunların ne kadar bu meseleye ciddiyetsiz yaklaştıklarının bir göstergesidir. Bunlar hep o sürecin sonucunda ulaşılacak sonuç yerine, hep o süreci istismar ederek süreci bir şekilde süreçten güç devşirmeye çalıştılar, süreçleri hep sabote ettiler.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 20:01
YORUM EKLE

banner269

banner260