banner254

Sağlık sokakta park etmek yasaklandı, sokak çift yön oldu

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Beşyol Kavşağında yaşanan yoğun trafiği azaltmak amacıyla yakın zamanda hizmete giren Sağlık Sokağının tek taraflı ve park yapılmasının serbest olması ciddi sıkıntılar yaratıyordu. Şehrivan Gazetesi bu sıkıntıyı gündeme getirmesi sonucunda Sağlık Sokağında yeniden levha çalışması yapıldı.

Sağlık sokakta park etmek yasaklandı, sokak çift yön oldu

Van Büyükşehir Belediyesi, Hastane Caddesi ile Akköprü Yolu’nu birbirine bağlayan Sağlık Sokakta yol çizgisi ve uyarıcı levha çalışması yaptı. Geliş ve gidiş olmak üzere iki yönde hizmet verecek sokağa ayrıca park yasağı getirildi.

YOL ÇİZGİSİ VE UYARICI LEVHA ÇALIŞMASI YAPTI

Beşyol Kavşağı’nda yaşanan trafik yoğunluğunu azaltarak şehir trafiğini rahatlatmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa süre önce hizmete açılan Sağlık Sokak’ta Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri yol çizgisi ve uyarıcı levha çalışması yaptı. Trafik yoğunluğunun azaltılması içinde gidiş ve geliş yönlerine sokak boyunca park yasağı uygulaması getirildi. Bundan böyle alınan kararla, Ağız ve Diş Hastanesi ile Sakatatçılar Çarşısı arasında bulunan mevkide park yapacak sürücülere cezai işlem uygulanacak.

Çalışmaların yapıldığı alana giden Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Ali Özvan, yapılan işler hakkında ekiplerden bilgi alarak incelemelerde bulundu. Sağlık sokakta yapılan çalışma ile Van trafiğini bir nebze olsun rahatlattıklarını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Özvan “Sağlık Sokak’ta 240 metre uzunluğunda ve 17 metre yüksekliğinde bir taş duvar inşa edildi. Yapılan alternatif yol ile Beşyol trafiğini akışkan bir hale getirerek burada oluşan yoğunluğu azaltmış olduk. Bundan böyle Akköprü ve Millî Egemenlik Caddelerine gitmek isteyen sürücülerimiz Beşyol trafiğine takılmadan Sağlık Sokağı kullanarak istikametlerine daha rahat ve güvenle ulaşabilecekler” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 16:53
YORUM EKLE