banner211

İpekyolu belediyesinden 'prestij sokak' çalışması!

Van’ın İpekyolu Belediyesi, “Marka Bir İpekyolu İnşa Ediyoruz” projeleri kapsamında çarşı merkezinde bulunan 280 metre uzunluğundaki Hacı Osman Sokağı yeniden dizayn etmek için çalışmalara başladı.

İpekyolu belediyesinden 'prestij sokak' çalışması!

Şerefiye Mahallesi’nde yer alan Hacı Osman Sokağı için yenileme projesini tamamlayan İpekyolu Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle yapım aşamasına geçmek için kolları sıvadı. Yaptıkları tüm projelerde altyapı çalışmalarına özen gösterdiklerini belirten İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, projenin tamamlanmasıyla İpekyolu sakinlerinin gezip dinlenebilecekleri, kaliteli bir sokağa daha kavuşacağını ifade etti. Başkan Vekili Aslan, “Kentimizin gelişimi ile ilgili kararlar alırken mahalle muhtarlarımızın, esnafımızın ve diğer vatandaşlarımızın görüş ve önerileri doğrultusunda çalışmalarımızı başlatıyoruz.

Çalışmalarımızda harcadığımız paranın her kuruşunun, vatandaşlarımızın cebinden çıktığının bilinciyle hareket ederek, projelerimizi sağlam temellere ve ihtiyaçlara göre yapılandırıyoruz. Tüm bu nedenlerden dolayı ileride elektrik, su ve kanalizasyon ile telefon ve internet iletişimi gibi konularda sıkıntı yaşamamak için altyapı kuruluşlarıyla irtibat halindeyiz. Altyapı sorununu giderdikten sonra sokaklarda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Projelerimizle Van’ın cadde ve sokakları yenilenerek kentimizde büyükşehir havası esecektir. Çalışmamızın tamamlanmasıyla yıllardır ihmal edilen Hacı Osman Sokağımız, inşallah pırıl pırıl bir hale gelecektir” dedi.


Sokak yenileme çalışmalarının sadece Hacı Osman Sokağı ile sınırlı kalmayacağını, kentin pek çok noktasında benzer özellikler taşıyan sokak yapım projelerinin mevcut olduğunu belirten belediye yetkilileri, “Çarşı merkezinde 280 metre uzunluğundaki projede yol ve kaldırım düzenlemesi, dekoratif aydınlatma, otopark cepleri ve oksijen deposu ağaç, çiçek ve çimlerin yer alacağı peyzaj düzenleme çalışması yapılacak” ifadelerini kullandılar.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
DEVLET SU İŞLERİ İLGİLENMELİ
DEVLET SU İŞLERİ İLGİLENMELİ - 2 gün Önce

Eski Toki civarından başlayarak Süphan Mahallesine, oradan Eski Emniyet Müdürlüğü civarına, oradan da Van Gölüne döküldüğü noktaya kadar 15-20 kilometre boyunca şu tarihî dediğimiz ve içi onlarca kamyon dolusu çöp, atık, pislik, kirli çamur, koku yayan balçık, ot ve yosundan arındırılarak temizleyecek DEVLET SU İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ yok mu bu şehirde. Bizim gördüğümüz bu manzarayı onlar neden görmüyor? Bu çağda şehrin içindeki bir kanal simsiyah ve adeta zift gibi akıyorsa, kilometreler boyunca bu tarihî kanal lağım kanalına dönmüşse, kanalın tabanı pislik içindeyse bu hangi vicdana sığar. Bu manzarayı Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımıza ve Sayın valimize şikayet ediyoruz. Lütfen Şehrivan ve diğer basınımız gidip bu rezalet manzarayı görerek ilgili kurumların dikkatlerine sunsun. Kanallarımız ve Gölümüz temiz olmasın, kirlenmesin. Kanalın skandal halini görünce 10 dakikalık videosunu çektim. Günü tarihi belli. Lütfen bu kurum kanallları, özellikle de ŞAMRAM KANALINI temizlesin artık.

Tebrikler sayın kaymakamımız
Tebrikler sayın kaymakamımız - 2 gün Önce

Çalışkan, ilgili, duyarlı ve eser üretme arzu ve çabası içinde olan sayın kaymakamımız Sinan Aslan Bey'i yürekten tebrik ediyor ve devlet yönetiminde hayırlı, başarılı hizmetlere imza atacağı nice seneler diliyorum. Kıymetli kaymakamımız Cumhuriyet Caddesinin sağında ve solundaki arka sokaklar ve ara sokaklarda çarşıya modern ve ferah bir görünüm kazandıracağınıza, mahallelerde nice park ve yeşil alanlar oluşturacağınıza, yeni yol ve güzergahlar açacağınıza, bozuk ve yamalı nice cadde ve sokağı temiz asfalta kavuşturacağınıza, İpekyolu'nun yakın uzak her noktasında temizlik seferberliği başlatacağınıza inanıyoruz. Zira her vatandaş görüşmenizde mutlu eden bu ve benzeri müjdeleriniz oldu. Nitekim çalışmalara da başladınız ve başlıyorsunuz. Allah yardımcı olsun, Allah muvaffak etsin.

Hizmet eden izzet bulur.
Hizmet eden izzet bulur. - 2 gün Önce

Valimiz ve kaymakamımız çabalayan yöneticiler...