Van Gölü sahilleri çöpten arındırılıyor: Sahilde tonlarca çöp toplandı!

Van’ın İpekyolu Belediyesi ekiplerince Van Gölü sahilinde yürütülen temizlik çalışmasında sahiller tonlarca çöp toplanarak çöplerden arındırıldı.

Van Gölü sahilleri çöpten arındırılıyor: Sahilde tonlarca çöp toplandı!

İlçe sınırlarında detaylı temizlik çalışmalarını sürdüren ekipler Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin Van Gölü sahilindeki rutin temizlik çalışmaları ise devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince ilçe sınırlarında bulunan Van Gölü’nün İskele sahilindeki alanda yürütülen çalışmalar sonucunda tonlarca çöp toplanarak kamyonlarla katı atık tesislerine götürüldü.


Temizlik çalışmaları ile ilgili bir konuşma yapan İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Volkan Avcı, "Her sene olduğu gibi bu yılda sahillerimizde, derelerimizde temizlik çalışmaları yürütmekteyiz. Günlük 400-450 ton evsel atığı ilçe sınırlarımızdan alarak geri dönüşüm merkezlerine taşıyoruz. Bunun yanı sıra sahil ve derelerimizde de temizlik çalışmalarımızı 15-20 günde bir sürdürüyoruz. Buradan tüm halkımıza sesleniyoruz, çevremizi daha temiz tutalım, daha az kirletelim. Unutmayalım ki en güzel temizlik kirletmemektir. Buradaki arkadaşlarımızın hepsi yoğun bir emek göstererek temizlik çalışmaları yürütmekteler. Hepsine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İpekyolu Belediyesine tebrikler
İpekyolu Belediyesine tebrikler - 2 ay Önce

Çiçekli çıkışından kampüse kadar Edremit, İpekyolu, Tuşba kıyılarında kumsallar, sahiller, kıyılar çok detaylı bir temizliğe muhtaç. 300 personel 30 gün sürecek bir temizlik yapmalı. O vakit kumsallar hakikaten temizlenir. Yine bu kıyılar boyunca 20-30 adet ekskavatör ve 60 adet kamyonla altı ay boyunca sürekli temizlik yaparsa göl tabanı çok ciddi oranda temizlenir. Devlet Su İşleri de Şamranı, Kurubaşı, Kirmanı, Akköprüyü ve diğer kanal ve dereleri iki ay boyunca 100 personel ve onlarca iş makinesiyle temizlerse kanal ve dereler de temizlenmiş olur. İşte böyle bir çalışma Van Gölü'nü ve çevresini hisseddilir oranda temizleyecektir. Vatandaşlar da medeni toplumlara yakışır şekilde, bilinçli, duyarlı ve titiz insanlar gibi şehri, kanalları, dereleri, çevreyi, kıyıları ve gölü temiz tutmalıdır. Çevreyi ve doğayı kirletmemelidir. Vatandaşlar bilinçli, kurumların hepsi ilgili olursa çok şey değişir.