Van’da son kullanma tarihi geçen ürünleri vatandaşa satacaklardı!

İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın birlikte yürüttüğü çalışma sonunda son kullanma tarihi geçtiği halde satışa sunulan kuru yemiş gıdaları ele geçirildi.

Van’da son kullanma tarihi geçen ürünleri vatandaşa satacaklardı!

Koordineli bir şekilde şehir merkezinde seyyar satıcıların cadde ve sokaklarda satış yapmasını engellemek amacıyla denetim gerçekleştiren ekipler; toplamda 90 paket incir, 40 kilo kadar açık olarak satışı yapılan kuru yemiş ele geçirdi.


PANDEMİYİ HİÇE SAYARAK SATIŞ YAPACAKLARDI
Tüm dünyada ve ülkemizde etkili olan korona virüs pandemisini göz ardı eden seyyar satıcılar son kullanma tarihi geçen, paketli ürünleri paketlerinden çıkararak, açık bir şekilde satışını yapmaya çalışırken; ekipler ortak yürüttüğü çalışma ile hem hijyen açısından koşulsuz olan hem de son kullanma tarihi geçen bu ürünlere, el koyarak imha ettiler. İlimizde huzur, güven ve sağlıklı yaşamın korunması kapsamında denetimlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri sağlıksız, son kullanma tarihi geçmiş veya kusurlu ürünlerin vatandaşa satılmasına izin vermemeye kararlı.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hijyen ve halk sağlığı
Hijyen ve halk sağlığı - 7 ay Önce

Bu tarz ürünler ister dükkanların önünde ister açık tezgahlarda satılmamalı. Peynir çeşitleri, kuru yemişler, kayısılar, lokumlar, tatlılar vb. hassas yiyecekler tozdan, mikroptan, herkesin temasından uzak, korunarak ve hijyen şartlarda satılmalı. Açık ürünleri asla almayın.

İsmi lazım değil
İsmi lazım değil - 7 ay Önce

Bu ürünler 2 seneye yakın aynı yerde satılıyor yenş mi farkına vardı zabıtalar