Erokspror ile oynana maça U-19 takımıyla çıkma kararı almış ve bu karara tepki olarak Vanspor, Bursaspor ile oynadığı maçın 22.dakikasında sahadan çekilmesi sonucunda PFDK, Vanspor idarecisi İsmail Ayaz’a, Bursaspor maçında takımı sahadan çekmesi nedeniyle 60 gün hak mahrumiyeti ve 100.000 TL para cezası verdi. Öte yandan Vanspor Sportif Direktörü Osman Yıldırgan ’ada, 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 39.000 TL para cezası verildi.

60 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI

TFF’den yapılan açıklamada” ACNTURK sigorta Vanspor fk idarecisi İsmail Ayaz’ın, 04.05.2024 tarihinde oynanan BursaspoR-ACNTURK sigorta Vanspor FK TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, başlamış müsabakadan takımı çekmesi suretiyle gerçekleştirilen sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 60 gün hak mahrumiyeti cezası ve 100.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI

Türkiye'nin en zehirli yılanı Van’da görüldü! Türkiye'nin en zehirli yılanı Van’da görüldü!

Aynı müsabakada ACNTURK sigorta Vanspor FK görevlisi Osman Yıldırgan’ın, başlamış müsabakadan takımı çekmesi suretiyle gerçekleştirilen sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 39.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına.” İfadeleri kullanıldı.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: ZENÜN YEŞİL