Gazze Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bölgede can kaybının 10 bin 22'ye ulaştığı belirtildi. İsrail-Filistin savaşı tüm şiddetiyle devam ediyor. Sivillerin acımasızca katledildiği bölgede, İsrail ordusu saldırılarını gece-gündüz demeden sürdürüyor. 1 milyonu aşkın Gazzeli yerinden oldu Öyle ki havadan, karadan ve denizden yapılan saldırılarda hastane ve camiler sıkça hedef oluyor.

Bombardıman altındaki Gazze halkı, çareyi bölgeden ayrılmakta buldu ve bu zamana kadar 1 milyondan fazla kişi Gazze’den ayrıldı. Can kaybı 10 bin 22 Savaşın 1'inci ayında ise acı bilanço açıklandı. Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında can kaybının 10 bin 22 olduğunu duyurdu.

DEM Parti Van İl Başkanlığı’ndan Hakkari Belediyesi ile ilgili açıklama geldi! DEM Parti Van İl Başkanlığı’ndan Hakkari Belediyesi ile ilgili açıklama geldi!

Ölenlerin 4 bin 104'ü çocuk, 2 bin 641'i ise kadın... 3 hastane daha hedef oldu Öte yandan Bakanlık bir yeni saldırıya daha paylaştı. İsrail ordusu, Nasr Çocuk Hastanesi, Rantisi Hastanesi, Ruh Sağlığı Hastanesi ve Göz Hastanesini hedef aldı. Bölgenin tek psikiyatri hastanesinin büyük bir kısmı hasar gördü. Hastanenin güneş paneli vuruldu Gün içinde İsrail, Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne ait binanın çatısında bulunan güneş panellerini de vurdu. Saldırıda, çatıdaki çok sayıda güneş paneli hasar gördü.

Kaynak: EN SONHABER