Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca emekliyi ilgilendiren müjdeyi geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. SGK, bir açıklama yaparak 5 bin TL emekli ikramiyenin ödemesine yarından itibaren başlanacak.

Gelir veya aylık alan çalışmayan emeklilere 5 bin lira tutarında, dul ve yetimlere de bu tutarın aylıktaki hisseye göre yapılmasına yarın itibarıyla başlanacak.

Bu ödeme; SSK kapsamında aylık alanlardan aylık ödeme günü 17,18, 19 olanlar için 11 Kasım,

Aylık ödeme günü 20, 21, 22 olanlara 12 Kasım,

Asgari ücret zam pazarlığı başlamadan kriz patlak verdi! Türk-İş’ten Bakan Işıkhan’a tepki! Asgari ücret zam pazarlığı başlamadan kriz patlak verdi! Türk-İş’ten Bakan Işıkhan’a tepki!

23, 24, 25, 26 olanlara 13 Kasım,

Bağkur ve Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlara ise 14 Kasım'da yapılacak.

KİMLER KAPSAM DIŞI?

1-31 Ekim 2023 arası herhangi bir tarihte, sosyal güvenlik destek primine tabi olanlar dahil, çalışması olanlar veya faaliyette bulunanlar ile yaşlılık aylığı almaktayken bu aylıkları kesilmeksizin ilgili düzenlemede sayılan iş yerlerinde çalışanlar ödeme kapsamında olmayacak. Birden fazla dosyadan gelir ve aylık alanlara, en fazla ödemeye imkan veren bir dosya üzerinden ödeme yapılacak. Yersiz yapıldığı anlaşılan ödemeler, ilgilinin varsa almakta olduğu gelir veya aylıklarından yüzde 25 oranında kesilerek, yoksa genel hükümlere göre geri alınacak.