Binlerce takipçisi olan İstanbul Barosu'na bağlı Avukat Buket Nurşah Tekışık'ın Çağlayan Adliyesi'nde görevli bir savcının odasında çektirdiği pozları sosyal medyada "Ben asla kaybetmem ya kazanırım, ya öğrenirim" notuyla paylaşması büyük tartışma yarattı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, odanın sahibi savcı hakkında soruşturma başlatıldığını, avukat hakkında ise suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Adalet Bakanı Tunç'tan Avukat Buket Tekışık'ın adliyedeki fotoğraflarına ilk yorum

"TASVİP ETMEDİĞİMİZ BİR GÖRÜNTÜ"

Bakan Tunç açıklamasında "Özellikle tasvip etmediğimiz bir görüntü olmaması gereken adliyelerde. Hem ilgili savcıyla ilgili soruşturma hem de avukatla ilgili baroya suç duyurusunda bulunuldu" dedi.

AVUKAT TEPKİLER SONRASI SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Yorumların ardından hesabını kapatan Tekışık, "Benim çektirdiğim fotoğraf bir hatıra fotoğrafı gibi. Onu da bir avukat arkadaşım çekti. O sırada savcı odasında değildi biz oda boşken bu fotoğrafı çektirdik. O fotoğrafın altında paylaştığım söz de bir kitap sözü" ifadelerini kullandı.

Patronlar Dünyası'na konuşan avukat Tekışık sözlerine şöyle devam etti; "Ben tek başına çalışan ve İstanbul'da tek başına ayakta durmaya çalışan bir kadınım. Herhangi bir hakim ile savcı ile bağlantım yok. O fotoğrafın altında paylaştığım sözde bir kitap sözü. İsteyen Google'da aratsın. O fotoğrafla bir mesajla alakası yok. Benim iki fotoğrafım hatta savcının odasında değil adliyede çektirdiğim fotoğraflarım kullanıldı. Ben sosyal medyayı aktif olarak herkes gibi kullanıyorum. Paylaştığımda ne bir hakim ismi ne bir savcı ismi var. Ne de benim hakim ya da savcılarla bağlantım var. Beni takibe alabilirler iletişim tespiti yapabilirler. Benim adliyede çektirdiğim şahsi fotoğraflarım bile paylaşıldı. Eğer bu gündem oluyorsa ben buna çok üzülürüm.

Adalet Bakanı Tunç'tan Avukat Buket Tekışık'ın adliyedeki fotoğraflarına ilk yorum

"FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN SAVCI ODASINDA DEĞİLDİ"

Bir avukatın savcının odasına giremez diye bir kanun varsa siz söyleyin. Savcının odasına istediğim gibi girer istediğim gibi çıkarım. Orada paylaşılan fotoğrafta oda dolu mu boş mu kime ait bunlar hiç sorgulanmadan izinsiz şekilde kullanıldı. Başka yerlere çekilmek algı yaratılmak isteniyor. İsteyen benim hesaplarımı bakiyelerimi inceleyebilir. Borçtan başka bir şey bulamazlar. Bu gibi şeyler benim hevesimi isteğimi kırıyor. Herkes gibi sosyal medyayı kullanıyorum ama çok farklı algı yaratıldı. Bu fotoğrafı çektirirken de paylaşırken de böyle bir düşüncem olmadı. Benim çektirdiğim fotoğraf bir hatıra fotoğrafı gibi. Onu da bir avukat arkadaşım çekti. O sırada savcı odasında değildi biz oda boşken bu fotoğrafı çektirdik. Sadece bu kadar."

Adalet Bakanı Tunç'tan Avukat Buket Tekışık'ın adliyedeki fotoğraflarına ilk yorum

O ilde Üniversite öğrencilerine ücretsiz ulaşım vaadi O ilde Üniversite öğrencilerine ücretsiz ulaşım vaadi
Editör: Necmettin Dursun