Son dakika | İkram Dinçer yeniden AK Parti’de: Yeniden kendi evimdeyim! Son dakika | İkram Dinçer yeniden AK Parti’de: Yeniden kendi evimdeyim!

Seçim vaatleri arasında yer alan asgari ücrete ara zam müjdesi, tekrar gündeme geldi. 2023 yılı itibari ile asgari ücret 8.500 lira olmuştu. Enflasyon karşısında eriyen asgari ücret için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim müjdesi gelmişti. Temmuz ayında yapılacak olan asgari ücret rakamı netleşti. Milyonlarca asgari ücretlinin yüzü gülecek

ASGARİ ÜCRET TEMMUZ ZAMMI NETLEŞMEYE BAŞLANDI

2023 seçim vaatleri arasında yer alan asgari ücret zammı, seçimin 2. tura kalmasıyla gündeme geldi. Merakla beklenen ara zam için Özgür Erdusun'dan milyonlarca asgari ücretliyi sevindiren oran geldi. Kamu işçisine yapılan yüzde 45'lik zamla beraber asgari ücrette de ciddi bir artış olacak.

YENİ ASGARİ ÜCRET MİLYONLARI SEVİNDİRDİ

Kamu işçilerine yapılan yüzde 45'lik zam sonrası asgari ücret rakamı da netleşmeye başladı. Erdursun'dan flaş bir paylaşım geldi. Erdursun, Temmuz ayında asgari ücrete gelecek net zammı açıkladı. En az %50'ye yakın zam beklediğini belirten Özgür Erdursun, yeni asgari ücretin 12.500 TL seviyelerine kadar yükseleceğini ifade etti.

Kaynak: KARAR.COM