Kimi kaç hesabı olduğunu, kimi de eski hesaplarından ne kadar parası olduğunu bilmiyor. Oysa Kullanmadığımız hareketsiz hesaplardaki paralar her an buhar olabilir. Bankalar tüm müşterilerini gazetelere verdikleri ilanlarla uyarıyor, hareketsiz hesaplardaki paralar 31 Mayıs'a kadar alınmazsa TMSF’ye kalıyor.

Araç sahipleri dikkat! Akaryakıta yeni sistem geliyor:Tarih belli oldu! Araç sahipleri dikkat! Akaryakıta yeni sistem geliyor:Tarih belli oldu!

E-DEVLET ÜZERİNDEN SORGULANABİLİYOR

Peki hangi bankada toplam kaç hesabınızın olduğunu biliyor musunuz aslında bunu öğrenmek oldukça basit. Kanal D ana haberin haberine göre, e-Devlet hesabınıza girip banka sorgulama yazdığınızda hesabınızın olduğu bankalar sıralı şekilde karşınıza çıkıyor.

“VEFAT EDEN YAKINLARINIZIN HESAPLARINI TAKİP EDİN”

Konuya ilişkin bilgilendirmede bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Bal, “Bu parayı alma şansınız var. 10 yıl ile birlikte bankalar bunu internet adreslerinde paylaşıyorlar. Birçok ciddi bedeller de bu şekilde bankada kalabilir. Düşük bedeller de kalabilir. 1 liranız bile olsa mutlaka onun peşine düşün. Özellikle vefat eden yakınları ile alakalı vatandaşlarımız mutlaka bunu takip etsinler” şeklinde açıklamada bulundu.

‘İLGİLENMİYORUZ’ DEYİP PARALARI BANKAYA BIRAKTILAR

Vatandaşlardan bazıları 7-8 hesabı olmasına rağmen bununla ilgilenmediklerini dile getirdi. Başka bir vatandaş ise, “Ben yaklaşık iki sene evvel çalışmadığım butün bankaların hesaplarını kapattım. Büyük bir kısmını da aldım” dedi.

Kaynak: MY NET