Sektör kaynaklarına göre akaryakıt fiyatlarında tekrar bir değişiklik olacak. Uzun süredir sürekli artan ve indirim alan akaryakıt fiyatlarında tekrar durumlar değişecek. Sektörden gelen bilgilere göre pazartesi gecesinden itibaren geçerli olmak üzere daha bugün fiyatı düşen benzin ve motorine tekrar zam yapılacak. LPG fiyatında ise indirime gidilecek.

LPG'ye indirim, benzin ve motorine zam!

Brent petrol fiyatında ve döviz kurlarındaki değişiklikler akaryakıt fiyatlarında direkt olarak oynamalara sebep oluyor. Ülkemizdeki akaryakıt fiyatları da direkt olarak dış etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda akaryakıt fiyatlarında yine oynama olacak.

Brent petrol fiyatları ve dolar kurundaki oynamalar ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarının sürekli olarak güncellenmesine neden oluyor. En son geçtiğimiz gece benzin ve motorine sırasıyla 1,51 ve 2,41 TL indirim yapılmıştı. Ancak sürekli olarak değişen dış etkenlere bağlı olarak fiyatlar tekrar değişecek. Sektör kaynaklarına göre önümüzdeki günlerde benzin ve motorine zam gelecek. Buna göre pazartesiyi salıya bağlayan gece, benzine 56 kuruş, motorine ise 70 kuruş zam yapılacak.

B sınıfı ehliyeti olanlar bu habere dikkat! Yeni düzenleme 2024'te yürürlüğe girecek B sınıfı ehliyeti olanlar bu habere dikkat! Yeni düzenleme 2024'te yürürlüğe girecek

İstanbul:
Motorin: 25,16 TL
Benzin: 19,18 TL
Ankara:
Motorin: 25,25 TL
Benzin: 19,31 TL
İzmir:
Motorin: 25,26 TL
Benzin: 19,29 TL