ŞEHRİVAN ÖZEL/HAKAN İZGİ - 14 Mayıs seçimlerinde yüzde 49,5 oranında oy alan ve 2. tur için çalışmalara başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonrası ilk kez kameraların karşısına geçti.

CNN Türk ve Kanal D Ortak yayınında Ahmet Hakan ve Hande Fırat'ın konuğu olan Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim ile ilgili soruları yanıtladı.

Seçimde alınan sonuçlarla ilgili yorumuyla birlikte yeni süreç ve daha bir çok konuyu cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle deprem bölgesindeki vatandaşlara ve oradaki oy oranlarına dair yapılan olumsuz yorumlar sonrası Van ile ilgili de yorumda bulundu.

ERDOĞAN: BÖYLE BİR ŞEY YOK!

YRP Van İl Başkanı Yarız’dan seçim yorumu: Van için mücadele edeceğiz! YRP Van İl Başkanı Yarız’dan seçim yorumu: Van için mücadele edeceğiz!

Van ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Şu anda bile biz Van'da malesef ikinci parti konumundayız. Birinci parti değilliz. Bu kadar hizmete rağmen... Böyle bir şey yok! Ama bu demek değil ki ben Van'ı ihmal edebilirim. Batıda ne ise Doğu'da da, Güneydoğu'da da ben aynı hizmeti vermek zorundayım. Bu sorumluluğu üzerime aldığıma göre bu ülkenin tamamı bu hizmete layıktır." dedi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER