Kabine, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Gündemde enflasyonla mücadeleye ilişkin atılacak adımlar, Milli Savunma Bakanı ve MİT Başkanı'nın Irak temasları, ABD'den F-16 tedarik süreci ve öğretmen atamaları olacak.

EKONOMİDE YOL HARİTASI GÖRÜŞÜLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği toplantıda öne çıkan başlık ekonomi olacak. Enflasyonla mücadele ve ekonomideki yol haritası bu kabine toplantısında masada olacak. Enflasyon ve fahiş fiyatla mücadeleye ilişkin atılacak adımlar ele alınacak.

MISIR'A ZİYARETİ VE GAZZE KONULARI ELE ALINACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 Şubat'ta Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) 14 Şubat'ta ise Mısır'ın başkenti Kahire'ye yapacağı ziyaretlerin hazırlıkları da masada olacak. İsrail'in Gazze saldırılarının durdurulması, kalıcı ateşkesin sağlanması ve bölgedeki insani durumun iyileştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Terk edilmiş köyde tek başına yaşıyor Terk edilmiş köyde tek başına yaşıyor

F-16 LAR

F-16 tedarik ve modernizasyon süreci de kabine toplantısında ele alınacak bir diğer başlık olarak belirtiliyor. Amerikan Kongresi'nden Türkiye’nin talebine itiraz gelmemesinin ardından satışa ilişkin sürecin başlaması önünde engel kalmadı. Kabinede bu konuda teknik süreçlere ilişkin de değerlendirmeler yapılacak.

TERÖRLE MÜCADELE

Önce MİT Başkanı İbrahim Kalın ardından da Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'a bir dizi temasta bulundu. O ziyaretlerin yansımaları ve Irak’taki PKK varlığının sonlandırılması için atılabilecek adımlar görüşülecek.

TOPLANTININ ANA GÜNDEMİ ATAMA TAKVİMİ: ATAMA TAKVİMİ NASIL OLACAK?

Beştepe'de toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde öğretmenlere kadro tahsisine ve atama takvimine ilişkin ayrıntılar gündeme gelecek. Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı'nın branş bazlı çalışmaları gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kabine toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kameraların karşısına geçmesi bekleniyor.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ