Van'da 10 bin ağaç toprakla buluşturuldu! Van'da 10 bin ağaç toprakla buluşturuldu!

DEM Parti tarafından önümüzdeki günlerde açıklaması beklenen İstanbul Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları merak konusu oldu.

DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için cezaevinde bulunan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın ismi kulislerde geçiyor.

Başak Demirtaş Kimdir?

Başak Demirtaş (d. 12 Ağustos 1977), Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski lideri Selahattin Demirtaş'ın eşi, Türkçe öğretmeni ve yazardır.
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde doğdu ve büyüdü. Eşinin 2016'da tutuklanmasından sonra Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda, yaşadıklarının kendi çocukluğunu hatırlattığını söyledi: "1982'de babamı götürdüler. Diyarbakır'daydık ve polisler, babamı da almaya gece yarısı gelmişlerdi. Başak Demirtaş, eşini ziyaret etmek için düzenli olarak Diyarbakır'dan Edirne'ye gitmektedir. Dilda ve Dilal adında olan iki kızı vardır. Eşiyle kapı komşusu olarak çocukluk yıllarında tanışan Başak Demirtaş, Dicle Eğitim Fakültesi mezunudur. Başak Demirtaş 14 yıldır öğretmenlik yaptı. Uzun yıllar Diyarbakır'da köy okullarında öğretmenlik yapan Başak Demirtaş son aldığı kararla istifa ettiğini duyurdu.

Kaynak: HABER MERKEZİ