banner290

Van'da okullar tatil mi? 9 Ocak’ta okul tatil mi?

Van'da etkili olan soğuk hava, dün itibariyle yerini kar yağışına bıraktı. Van merkezde ve ilçelerde etkili olan kar yağışı sonrası kent beyaza bürünürken gözler Van Valiliği ve ilçe Kaymakamlıkl'arının alacağı karara çevrildi. Peki, 9 Ocak’ta Van’da okullar tatil mi? Van’da yarın okul tatil mi? Sorularına yanıt arıyor. İşte detaylar…

Van'da okullar tatil mi? 9 Ocak’ta okul tatil mi?

ŞEHRİVAN HABER – Kış ayına girilirken ülkemizin birçok ilinde kar yağışı hasreti son buldu. Meteoroloji 41 il için kar yağışı uyarısında bulunmuştu. Van'da da dün sabah saatlerinde itibaren aralıklarla devam etti. Van'da sabah saatlerinde itibaren etkisini iyice hissettiren kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Kar yağışı nedeniyle Van'da 30 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.Van merkezde ve ilçelerde  kar yağışı akşam saatlerinde etkisini sürdürdü. Kar yağışının etkili olduğu Van merkez ve ilçelerde oturan öğrenciler ve velileri bugün okullarda kar tatili olup olmadığını araştırıyor. Van Valiliği'nden henüz okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili bir bilgi gelmezken okulların tatil haberini sitemizden öğrenebilirsiniz. 
VAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?
Van'da etkili olan soğuk hava, dün sabah saatleri itibariyle yerini kar yağışına bıraktı. Geçen yıl aralık ortasında ilk karın düştüğü kent merkezine, bu yıl çok geç yağdı. Kar yağışı ile birlikte sokaklar beyaza büründü. Kar kalınlığı kent merkezinde 10-15 cm, yüksek kesimlerde 25-30  santimetreye ulaştı.

VAN'DA TAŞIMALI EĞİTİMDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Van Valiliği'nden beklenen açıklama geldi. Valiliği'nden yapılan açıklamada; "Van ili merkez 3  (İpekyolu-Edremit-Tuşba) ilçemizde yoğun kar yağışı nedeniyle İl Hıfzısıhha Kurul Kararı ile "taşımalı kapsamındaki öğrencilere" okullar yarın (09.01.2023) 1 gün tatil edilmiştir."denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2023, 21:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şüheda
Şüheda - 4 hafta Önce

İnşAllah tatil olur ya evimiz çok uzak

Duygu
Duygu - 4 hafta Önce

Taşımalı mı öğretmenler araba kullanmıyorum küçük ilk okul çocukları soğuk karlı havada nasıl gitsin

elsana
elsana - 4 hafta Önce

yarın okullar tatil mi

d
d - 4 hafta Önce

d

Yusuf
Yusuf - 4 hafta Önce

yusuf demir
yusuf demir - 4 hafta Önce

bi açıklama bekliyoruz sayın valim

ilayda
ilayda - 4 hafta Önce

okular tatil olacakmı sorusunun cevabını bekliyoruz van için yarın saat 8.00 a kadar kar yağışları sürebilir bunun için kesin bir haber istiyoruz. okular tatilmi öğrenciler veliler ve öğretmenler bu sorunun cevabını istiyor kesin ve net

Davut
Davut - 4 hafta Önce

Bence edilsin çünkü çoğu yerde buzlanma var


SIRADAKİ HABER