banner290

Van'da okul tatil mi? 10 Ocak’ta Van'da okul tatil mi?

Van'da Cumartesi sabah saatlerinde itibaren aralıklarla etkili olan yoğun kar yağışı, kenti adeta beyaza bürüdü. Kar yağışı sonrası kenti dondurucu soğuklar esir alırken öğrenci ve veliler de gözlerini Van Valiliği'nin alacağı karara çevirdi. Peki, 10 Ocak’ta Van’da okullar tatil mi? Van’da kar tatili var mı? Sorularına yanıt arıyor. İşte detaylar…

Van'da okul  tatil mi? 10 Ocak’ta Van'da okul tatil mi?

ŞEHRİVAN HABER – Kış ayına girilirken ülkemizin birçok ilinde kar yağışı etkisini iyice hissettirmeye devam ediyor. Pazar günü de etkisini sürdüren kar yağışı sonra Pazartesi günü Van valiliği açıklama yaparak Van'ın 3 merkez ilçesinde taşımalı eğitim yapan okullar tatil edildi duyurusunu yaptı. Kar yağışı sonrası dondurucu soğuklar nedeniyle kent adeta buz kesti. Öğrenciler ve velileri bugün okullarda kar tatili olup olmadığını araştırıyor. Van valiliğinden henüz okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili bir bilgi gelmezken okulların tatil haberini sitemizden öğrenebilirsiniz.

VAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?
Pazar günü de etkisini sürdüren kar yağışı sonra Pazartesi günü Van valiliği açıklama yaparak Van'ın 3 merkez ilçesinde taşımalı eğitim yapan okullar tatil edildi duyurusunu yaptı. Sabah erken saatlerde okullarına giden öğrenciler, lapa lapa yağan karın altında yürüdü. Kar kalınlığı kent merkezinde 40, yüksek kesimlerde 50 santimetreye ulaşırken Van Valiliği ise henüz Van’da okulların tatil olup olmamasıyla ilgili bir karar almadı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2023, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER