banner290

Van’da okullar tatil mi? 26 Aralık’ta Van'da okul tatil mi?

Van'da şehir merkezine sabah saatlerinde itibaren başlayan kar yağışı akşam saatlerinde etkisini artırarak kent merkezi beyaz örtüyle kaplandı. Eğitim ve Öğretim yılı devam ederken kış ayına girmemizle beraber yurdu soğuk hava ve kar esir aldı. Öğrenciler ve veliler de Van’da okullar tatil mi? 26 Aralık’ta Van'da okul tatil mi? Sorularına yanıt arıyor.

Van’da okullar tatil mi? 26 Aralık’ta Van'da okul tatil mi?

ŞEHRİVAN HABER/ Van'da şehir merkezine sabah saatlerinde itibaren başlayan kar yağışı akşam saatlerinde etkisini artırarak kent merkezi beyaz örtüyle kaplandı. Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 15 santimetreye ulaştığı belirtildi. Peki, Van yarın okullar tatil mi? Yarın Van'da okullar tatil mi? Van'da 26 Aralık'ta okul yok mu?
VAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?
Van merkezde etkili olan soğuk hava, ve kar yağışı sabah saatlerinden itibaren yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı ile birlikte sokaklar beyaza bürünürken kar kalınlığı kent merkezinde 5, yüksek kesimlerde 15 santimetreye ulaşırken öğrenci ve veliler Van Valiliği'nin alacağı karara çevirdi. Van valiliğinden henüz okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili bir bilgi gelmezken okulların tatil haberini sitemizden öğrenebileceksiniz.
VAN VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA GELDİ
Van Valiliği sosyal medya hesabından açıklama yaparak vatandaşları kar yağışı, soğuk hava ve don olaylarına karşı uyarısında bulunurken Van'dan okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Van Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi,  "Bu gece yarısından (Pazar gecesini pazartesiye bağlayan sabah saatlerinde) itibaren Van il merkezi ve ilçelerinde beklenen karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde gerçekleşmesi tahmin edilen yağışların, havanın zaman zaman parçalı çok bulutlu olması ile sıfırın altına düşmesi beklenmektedir. Kar yağışı ve özellikle yüksek rakımlı yerleşim alanlarında beklenen don hadisesi nedeni ile oluşabilecek buzlanma ve don olayına  bağlı; Ulaşımda aksamalar, meyilli alanlarda araçların trafikle yaşayabileceği olumsuzluklara karşı  dikkatli ve tedbirli olmaları, tüm vatandaşlarımıza önemle duyurulur."denildi

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2022, 00:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
elsana
elsana - 1 ay Önce

yarın okullar tatil mi

Fatih
Fatih - 1 ay Önce

Ben kendim öğrenciyim ben köyde yasiyurm yular kapalı

Fatih
Fatih - 1 ay Önce

Ben kendim öğrenciyim ben köyde yasiyurm yular kapalı

Nebahat
Nebahat - 1 ay Önce

Bence okullar tatil edilmeli ben çocugumu risge atamam

SIRADAKİ HABER