Bakan Mehmet Şimşek’in açıklamalarından satırbaşları şöyle: Ekonomiye ilişkin mesajlar veren Bakan Şimşek, kredi kartı, konut kredisi ve KKM uygulamasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. OVP’de birinci önceliğin enflasyonu yeniden tek haneye indirmek olduğunu söyleyen Bakan Şimşek, “Bu zor bir süreç ama mümkün. Geçmişte başardık, yine başaracağız.” dedi. “Yüzde 140 büyüyen krediyle enflasyonla mücadele olmaz.” diyen Şimşek, birinci konutu kredilendirme noktasında bir değişiklik yapmayacaklarını ancak ikinci ve sonraki konutlar için artık kredi desteği vermeyeceklerini söyledi.

Şimşek, “Taşıt kredilerinde biz, çok net bir şekilde sınırlayıcı bir perspektife sahibiz.” diye konuştu. Şimşek, Kur Korumalı Mevduat uygulamasının geleceğine ilişkin de konuştu. KKM’den çıkış programları olduğunu söyleyen Şimşek, “Kademeli olacak.” dedi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI İÇİN DÜZENLEME GELİYOR

Van’da dev projenin temeli atıldı! Van’da dev projenin temeli atıldı!

En düşük emekli maaşlarına yapılması gündeme gelen iyileştirmeye de değinen Şimşek, Memurlarla müzakereler yapıldı, işçilerimizle de yılın başında bağlanmıştı. Emeklilerimizi enflasyona ezdirmeme diye bir ilkemiz var. En düşük emekli maaşı alanların durumunun iyileştirilmesine yönelik, Cumhurbaşkanımızın talimatı oldu o çalışmaları yapıyoruz. O konuda çok netiz.

Kaynak: HABER 7