Her yıl 15 Nisan-15 Haziran tarihleri arasında üremek için Van Gölü'nden için tatlı sulara göç eden İnci Kefali göç yolculuğunun en iyi izlendiği Erciş Balık Bendinde “İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali” düzenlenirken festival programının detayları belli oldu.

VAN BALIĞININ MUCİZEVİ GÖÇÜ İZLENECEK

Her yıl 15 Nisan-15 Temmuz'da yumurtalarını bırakmak için Van Gölü'nden tatlı sulara göç eden inci kefalleri, önüne çıkan engelleri aşmak için büyük bir mücadele ortaya koyuyor. Balıkların bu zorlu yolculuğunun tanıtılması amacıyla göçün en iyi izlendiği noktalardan biri olan İnci Kefali Tabiat Parkı'nda bu yıl Erciş kaymakamlığınca "11. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali" düzenlenecek.

İŞTE ERCİŞ İNCİ KEFALİ GÖÇÜ FESTİVAL PROGRAMI

İnci Kefali göçünün en iyi izlendiği yer olan Erciş Balık Bendindeki “Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali” programının detayları belli oldu.

İşte 31 Mayıs-2 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan festival programının detayları;

"11. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali" 31 Mayıs 2024 Cuma günü saat 14.00 itibarıyla başlayacak. İnci kefali göçü izlenmesinin yanı sıra birçok etkinlik düzenlenirken 20.30'da Selçuk Balcı halka ücretsiz konser verecek.

Erciş Balık Bendindeki ikinci günde 1 Haziran Cumartesi günü yerel sanatçıların yanı sıra 20:30’da Ezginin Günlüğü halka konser ücretsiz verecek.

4.9 büyüklüğünde korkutan deprem! 4.9 büyüklüğünde korkutan deprem!

Festivalin son günü de dolu dolu geçecek. Yerel sanatçılar ve gösteriler sonrası 20:30’da Pirhani Konseri ile festival son bulacak.

11. İnci Kefali Göçü Kültür & Sanat Festivali programı etkinlikleri kapsamında;

31 Mayıs Cuma günü saat: 20.30'da Selçuk Balcı konseri

1 Haziran Cumartesi günü saat: 20.30'da Ezginin Günlüğü konseri

2 Haziran Pazar günü saat: 20.30'da Pinhani konseri düzenlenecektir.

Konserler ücretsiz halka açık.

📍Erçiş-Van Karayolu 10. km İnci Kefali Göçü İzleme Parkı (Balık Bendi)

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: HABER MERKEZİ