Van'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında Erciş AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Çiftçi için karşılama programı düzenlendi. İlçe girişinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri, partililer tarafından karşılanan Çiftçi, beraberindeki AK Parti İlçe Başkanı Muhlis Yeşilbaş ve teşkilat mensuplarıyla konvoy eşliğinde kapalı spor salonuna gelen Çiftci burada “Erciş’in Fatih’i” sloganları ile ve büyük bir coşku ile karşılandı” Burada partililere seslenen Çiftçi, 31 Mart akşamını büyük zaferle taçlandıracaklarını söyledi.

ÇİFTCİ: 2004’TE YAŞADIĞIM DUYGULARLA GELDİM

Erciş’te spor salonunda büyük bir katılımın olduğu buluşmada vatandaşlara seslenen Çiftci, konuşmasında daha önce de belediye başkanlığı yaptığı ilçede yaşadığı duyguları anlattı. Çiftci, “2004 yılında ilk defa burada belediye başkan adayı olduğumda, şehirde bir umutsuzluk hali vardı. Ama Allah’a hamdolsun o gün sizlerin büyük desteğini gördüm. O gün belediyeyi kazanıp Erciş’in büyük yatırımlar ve hizmetlere kavuşmasını sağladık. Bugün şehirde gezerken ilçe başkanına da söyledim. Yine o havayı görüyorum. Yine o duyguları sizlerde görüyorum.” Diyerek partililere hitap etti.

Başkan Adayı Arvas: Sağduyu ve dayanışma ile kazanacağız Başkan Adayı Arvas: Sağduyu ve dayanışma ile kazanacağız

ÇİFTCİ: BİR DÖNEM SUYU, YOLU OLMAYAN ERCİŞ’TE BÜYÜK HİZMETLER YAPTIK

“Bir dönem suların akmadığı, yolların toprak ve çukurlarla dolu olduğu Erciş’te bir dönemde bir aday olmuştuk zamanında. O zamanlarda gezdiğim Erciş’te herkesin tek talebi sular aksın, yollar düzelsin, çöpler toplansın başka bir şey istemiyoruz talebi vardı. Biz bunları hepsini yaptık. Bu şehrin havasını değiştirdik. Bölgede en fazla alt yapı yatırımı yapan ilçe olduk. Türkiye’nin en borçlu belediyesi idi o zaman. Hiç unutmuyorum belediye başkanlığından milletvekilliği için istifa ettiğimde birçok arkadaşım gönül koymuştu. O zaman bizden sonraki gelen arkadaşlarımız da devam ettirdiler. Ama sonraki süreçlerde ilçemiz hak ettiği hizmetleri alamadı.” dedi.

“GÜZEL BİR KADRO KURACAĞIZ, ŞEHRİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Çiftci, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bugün bu şehre karşı görevimizi ve sorumluluğumuzu yapmak üzere geldik. Sayın Cumhurbaşkanımız emir buyurdular, tensip buyurdular. Erciş halkının da talepleri ile zor günde burada olmam istenince bunu bir emir telaki ederek aranıza geldim ve bugün buradayım. İşimiz zor kolay değil. Ama biz başaracağız. Bu şehir zorları başarmış bir şehirdir. Erciş aslında dönecek, Erciş hakkettiği yerde olacak.”

“GÜZEL BİR KADRO KURACAK VE BU ŞEHRE MÜHÜR VURACAĞIZ”

Nasıl ki 2004’te bu ilçede yüzde 60 oyları aldığımız zamanlar gördük. Bundan sonraki süreçte de yine sizlerin destekleri ile birlikte Allah'ın izniyle 31 Mart akşamı bu şehre mühür vuracağız. Tek hedefimiz samimi bir şekilde Allah rızası için hizmet etmek. Hedefimiz budur.

Belediyeciliği iyi bilen bir kardeşinizim. 2004-2011 yılları arasında iki dönem belediye başkanlığı yaptım. Çok güzel bir kadro kuracağız. Belediye hizmetlerinde bütün şehre, şehrin geleceğine sahip çıkacağız. Bütün makam ve mevkilerin gelip geçici olduğunu bilen bir insanım. Ercişliler ruhuyla hareket edeceğiz ve geleceğimize sahip çıkacağız. Belediyeciliği iyi bilen bir kardeşinizim. Beraber bu işi sonuna kadar götüreceğiz. Bu şehre kavga etmeye değil biz bu şehre barış tohumları ekmeye, huzur, barış getirmeye, umut olmaya geldik. Kimseyle bir kavgamız, sorunumuz yok." Dedi.

Büyük bir coşku ile salona hitap eden Çiftci daha sonra da ilçedeki çalışmalarının startını verirken birkaç gün içinde ilçede birçok kurum, kuruluş, STK ile bir araya geldi. Çiftci ayrıca ilçe genelinde vatandaşları tek tek ziyaret ederek seçim çalışmalarına hız verdi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER