banner290

Van YYÜ’de kitap dağıtım töreni düzenlendi

Van YYÜ’de Kitap Van projesi kapsamında kitap dağıtım töreni düzenlendi.

Van YYÜ’de kitap dağıtım töreni düzenlendi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Kitap Van projesi kapsamında kitap dağıtım töreni düzenlendi. Programa Van Valisi Dr. Ozan Balcı, Van YYÜ Rektörü Hamdullah Şevli ve çok sayıda öğrenci katılım sağladı.

BALCI: VAN’IN KÜTÜPHANELERİ TÜRKİYE’NİN EN ZENGİN KİTAPLARIYLA DONATIYORUZ

Programda konuşan Van Valisi Ozan Balcı, nitelikli kültürün nitelikli bilgiyle olacağını, bunun da kitap okumakla sağlanabileceğini söyledi. Kitap Van projesinde hedefin 2 milyon kitap olduğunu vurgulayan Vali Balcı, “Çok güzel bir iş yapıyoruz. Çocuklarımızı Türkiye ve dünyanın yazınsal alanda büyük insanlarıyla buluşturuyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmelerine katkı sağlıyoruz. Bunun için kitap okumaya özel bir zaman ayırmalıyız. Van’ın kütüphaneleri Türkiye’nin en zengin ve en fazla çeşide sahip kitaplarıyla donatıyoruz. Sadece kitap almıyoruz, kitapları okutmak için çalışıyoruz, törenler yapıp çocukları ödüllendiriyoruz” dedi.

“POSTACILARIMIZ EVLERİNE KADAR KİTAPLARI ULAŞTIRIYOR”

Balcı, geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen projeden söz ederek, “Çok güzel bir proje başlattık. PTT kitap. Öğrenciler kitaplarını internet üzerinden (kitapvan.gov.tr) talep ediyorlar. Postacılarımız evlerine kadar kitapları ulaştırıyor. Eğitim alanında çok güzel işler yapıyoruz. Çünkü eğitim bizim bir numaralı işimiz. Hayata geçirdiğimiz projelerle, Van’ın akademik başarısı 5 yıl içerisinde ilk sıralara gelecektir” diye konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2023, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER