banner290

Yazar ve pop rock sanatçısı Umay Umay, Van’da söyleşi düzenleyecek!

Yazar Umay Umay, Van Edebiyat Mahfili’nin düzenleyeceği 39. programda, Van’da okurlarıyla bir araya gelecek.

Yazar ve pop rock sanatçısı Umay Umay, Van’da söyleşi düzenleyecek!

Van Edebiyat Mahfili, yazar ve şairleri Van’da ağırlamaya devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana edebiyat alanında kentte önemli çalışmalara imza atmayı sürdüren Van Edebiyat Mahfili, 25 Aralık Pazar günü Yazar Umay Umay’ı Van’da ağırlayacak.

VAN EDEBİYAT MAHFİLİ YAZAR VE ŞAİRLERİ KENTTE AĞIRLAMAYI SÜRDÜRÜYOR…

Yazar ve pop rock sanatçısı Umay Umay, 25 Aralık Pazar günü saat 13:00’de Van Edebiyat Mahfili iş birliği; Şehrivan Medya Grubu, Gazetevan, Van Life Hotels, Özel Durur Temizlik Hizmetleri, desteğiyle Van’da kitapseverlerle bir araya gelecek. Şehrivan Medya Grubu Salonu’nda gerçekleşecek imza ve söyleşi programın moderatörlüğünü Simeya Işıkoğlu yapacak. Söyleşi ve imza günü gerçekleştirecek olan Umay’ın kitapları okurlara ücretsiz olarak sunulacak.

UMAY UMAY KİMDİR?

İlk müzik çalışmalarına 1990 yılında Hush grubundan Eray Artan ve Melih Rona ile bir araya gelerek Leprechaun grubuyla başlamıştır. Umay Gedikoğlu, kısa süren bu çalışmadan sonra asıl çıkışını tüm müzik ve sözlerini Barlas'ın (Barlas Erinç) yazdığı pop rock tarzındaki Umay Umay albümüyle yapmıştır. 7 Ekim 1994'te Emre Plak'tan çıkan Umay Umay albümüne, şarkıları yazan Barlas'ın yanı sıra, bugün hepsi müzik alanında önemli isimlere sahip olan Şebnem Ferah, Teoman ve Özlem Tekin vokalleriyle, Alper Erinç ise düzenlemeleriyle destek olmuştur. İlk klip Böl Beni'ye çekilmiş ve Umay oldukça başarılı bir çıkış yakalamıştır. Albümün en tanınan ve sevilen şarkılarından, kibi de çekilen Hareket Vakti şarkısını daha sonra Afili Yalnızlık albümünde Emre Aydın da seslendirmiştir. Albümde diğer bir klip çekilen şarkı ise Bozdur Yeminleri olmuştur. Umay Umay'ı geniş kitlelere ulaştıran Umay Umay albümünden sonra ikinci albümü Naylon, 26 Aralık 1996'da BMG etiketiyle çıkmıştır. Türkiye'nin ilk elektronik-pop albümü iddiasındaki albümde şarkı yazarlığıyla Barlas (Barlas Erinç) yine destek verirken Mete Özgencil, Kıvanç K. ve Ümit Kuzer'le de bir araya gelinmiştir. Bu albümün klipleri Umay Umay'a Mete Özgencil'in de eşlik ettiği Düşmedim Daha, Naylon ve Edepsiz adlı parçalara çekilmiştir. Umay Umay'ın üçüncü albümü Ağzı Bozuk Aşk Mektubu, ETNO Müzik etiketiyle 2002 yılında çıkmıştır. Toplam 10 parça ile bir remix içeren albümün yapım aşamasında Patrick Chartol ile çalışılmıştır. Albüme Kazım Koyuncu da konuk müzisyen olarak davet edilmiştir. Umay Umay'ın müzik çalışmalarının yanı sıra beş adet de kitabı bulunmaktadır. Kitaplarını eşcinsellere adamıştır. Kürtleri, eşcinselleri, devrimcileri ve Mardin'i anlatmıştır. Bir dönem Birgün Pazar'da köşe yazarlığı da yapmıştır. Kazım Koyuncu'nun Gyuli Çkimi şarkısının üzerine Kalbim Acıdı adlı şarkısını söylemiştir. Kendi albümlerinin dışında, Kent Ozanları adlı karma albümde de Şeker Anne şarkısıyla yer almıştır.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2022, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER