banner290

Akaryakıtta zam yağmuru yeniden başladı! Benzine zam geldi, Motorine de büyük zam geliyor!

Son dakika: Akaryakıt fiyatlarında yapılan indirimlerin yerini yeniden zamlar aldı. Akaryakıt fiyatlarındaki dalgalanmalar devam ederken benzin ve motorine indirim getiren düşüş sonrası Brent petrol fiyatlarının yeniden yükselmesiyle akaryakıtta zam yağmuru yeniden başladı. Petrol fiyatlarının hafta içinde yükselişe geçmesiyle birlikte bugün benzine gelen 1 lira 7 kuruşluk zammın ardından bir zam haberi daha geldi. Bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorin grubunda 1,70 TL fiyat artışı bekleniyor. Benzin ve Motorin (mazot) fiyatları ne kadar, güncel akaryakıt fiyatları kaç TL? Benzin litre fiyatı ve motorin litre fiyatı ne kadar oldu? İşte, güncel motorin fiyatları ile benzin fiyatı…

Akaryakıtta zam yağmuru yeniden başladı! Benzine zam geldi, Motorine de büyük zam geliyor!

Brent petrol ve dolar/TL kuruna göre yön belirleyen akaryakıt fiyatları zam ve indirim haberleri ile gündemde kalmaya devam ediyor. Akaryakıt fiyatlarına yapılan indirimin ardından petrol fiyatlarının yeniden yükselmesi ile benzin fiyatına zam yapılmıştı. Bir zam haberi de motorin fiyatı için geldi. Motorine geçtiğimiz gün gelen indirimin ardından bu gece yarısından itibaren motorine zam yapılacağı öğrenildi. Peki, mazot ve benzin fiyatı ne kadar, kaç TL oldu? İşte, 15 Aralık güncel motorin fiyatları ile benzin fiyatı…

BENZİN FİYATLARINA ZAM GELDİ

Benzin fiyatlarına bu geceden geçerli olmak üzere 1 lira 7 kuruş zam geldi. 

MOTORİNE DE ZAM BEKLENİYOR

Motorin fiyatlarında artış bekleniyor. 1.7 TL olacağı tahmin edilen zammın yarından itibaren geçerli olacağı düşünülüyor. Henüz resmi açıklama yapılmadı.

PETROL FİYATLARINDA SON DURUM

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 82,12 dolardan işlem görüyor. Dün 83,15 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 82,70 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.31 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,70 azalarak 82,12 dolar oldu. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 76,63 dolardan alıcı buldu.

Fiyatlardaki düşüşte, küresel merkez bankalarının daha fazla faiz artırımına gitme olasılığının talep endişelerini tetiklemesi etkili oldu. ABD Merkez Bankası (Fed) Açık Piyasa Komitesi (FOMC), dün yılın son toplantısında politika faizini 50 baz puan artırarak 15 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 4,25-4,50 aralığına yükseltti. Fed'in dünkü faiz kararının ardından gözler bugün Avrupa ve İngiltere merkez bankalarının toplantılarından çıkacak kararlara çevrildi.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İSTANBUL
Benzin fiyatı: 18,49 TL
Motorin fiyatı: 21,11 TL

ANKARA
Benzin fiyatı: 18,70 TL
Motorin fiyatı: 21,26 TL

İZMİR
Benzin fiyatı: 18,70 TL
Motorin fiyatı: 21,34 TL

VAN
Benzin fiyatı: 18,27 TL
Motorin fiyatı: 21,87 TL

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER