banner290

Aktivistler: Milyonlarca kişi Van Gölü'ne çekilebilir!

Vangölü Aktivistleri Derneği, Akdamar adası gibi diğer adaların da turizm alanında doğru değerlendirilmesi durumunda Van Gölü'nde milyonlarca kişinin ziyaretinin sağlanabileceğini bildirdi.

Aktivistler: Milyonlarca kişi Van Gölü'ne çekilebilir!

Van ve Bitlis'te çevrenin korunması ve turizm değerlerinin tanıtılması için 2015 yılından bu yana farkındalık etkinlikleri gerçekleştiren Vangölü Aktivistleri Derneği, Van Gölü'nde bulunan tarihi adalarla ilgili sosyal medya çalışması başlattı. Farklı sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarda Van Gölün'de bulunan adaların turistik önemine dikkat çekildi.   Akdamar'ı 260 bin kişi ziyaret etti Ermeni Surp Haç kilisesiyle ünlü Akdamar adasının yapılan çevre düzenlemesi ve 2010 yılında kilisenin restore edilerek ibadete açılması ardından ziyaretçi sayısında büyük bir yükseliş gerçekleşti. 2022 yılında adayı 260 bin kişinin ziyaret ettiğine dikkat çeken aktivistler, diğer adaların da aynı şekilde çevre düzenlemesi yapılarak, tarihi ve dini mekanlar restore edilerek turizma açılmasını talep ediyor.

"Milyonlarca ziyaretçi çekilebilir"

Aktivistlerin sosyal medya platformlarındaki paylaşımları şöyle: "Van Gölü'nde bulunan ve her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Akdamar Adası’nı 2022 yılında 260 bin kişi ziyaret etti. Talebimiz: *Adır Adası, *Çarpanak Adası  *Kuzu Adası da sürdürülebilir turizme açılarak milyonlarca kişi Van Gölü’ne çekilebilir. #VanGölüMirasımız"

Vanmed.Net-Haber: Adil Harmancı
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER