banner290

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu Suriye ile ilk resmi temas için tarih verdi!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Suriye-Rusya arasında gerçekleştirilmesi beklenen üçlü görüşmeye ilişkin şubat ayı başını işaret etti.

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu Suriye ile ilk resmi temas için tarih verdi!

Türkiye 11 yıllık Suriye politikasında yeni bir yola girdi. İki ülke arasında ilk temas Rusya ev sahipliğinde Moskova'da bakanlar düzeyinde gerçekleşmişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Suriye Savunma Bakanı Abbas ve iki ülkenin istihbarat başkanlarıyla Moskova'da bir araya gelmişti.

"Dışişleri Bakanlarımızı bir araya getireceğiz"

Moskova'da yapılan görüşmeyi değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Bu sabah Sayın Putin ile görüşmem oldu. Türkiye-Rusya-Suriye olarak bir süreç başlattık. Ardından inşallah Dışişleri Bakanlarımızı bir araya getireceğiz." ifadelerini kullanmıştı. Bu gelişmelerin ardından kritik bir açıklamada Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Afrika temaslarına devam eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ruanda'da gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"Görüşme şubat ayı başında olabilir"

Bakan Çavuşoğlu, Suriye ve Rusya ile üçlü bir görüşmenin şubat ayı başında olabileceğini ancak tarihin henüz netleşmediğini söyledi.

ENSONHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2023, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER