banner290

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Asgari ücret 9 bin TL olur mu? sorusuna dikkat çeken yanıt!

Milyonların beklediği haberi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeledi. "Yarın asgari ücreti açıklayacağız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca "9 bin lira olur mu" sorusunu da yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-İş'in 9 bin TL asgari ücret teklifiyle ilgili "Herkesin her söylediği ile adım atamayız. Bizim sırtımızda küfe var" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Asgari ücret 9 bin TL olur mu? sorusuna dikkat çeken yanıt!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında asgari ücretle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Büyük ihtimalle yarın asgari ücret konusunu da bakanımla bugün görüşmeleri yapmak suretiyle inşallah açıklayıp onu da yoluna koymuş olacağız." dedi. Türk-İş'in 9 bin TL asgari ücret teklifiyle ilgili toplantı sonrası yaptığı açıklamada "Herkesin her söylediği ile adım atamayız. Bizim sırtımızda küfe var" dedi.

ZAMLARIN FIRSATÇILAR YÜZÜNDEN ERİMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Başkan Erdoğan grup toplantısında enflasyon ve hayat pahalılığına değinerek "Tüm dünya kriz dalgalarıyla boğuşurken, biz büyüme noktasındaki hedeflerimize Elhamdülillah ulaştık, ulaşıyoruz. Ekonomi programımızı eleştirenler bile hakkımızı teslim etmeye başladı. Yüksek enflasyonun ve hayat pahalığının maliyet artışları dışındaki fırsatçılığa dayalı sebeplerini ortadan kaldırmak için yoğun çaba harcadık. Yılbaşından itibaren işçi, memur, emekli maaşlarına yapılacak zamların fırsatçılar nedeniyle eriyip gitmesine rıza gösteremeyiz. Enflasyonu hızla düşürmenin önünde engel kalmadı. İnşallah önümüzdeki aylarda enflasyonun tepe taklak aşağıya ineceğine hep beraber şahit olacağız. 2023 yılını diğer sevinçler yanında hayat pahalılığı belasından kurtuluşumuzun da dönüm noktası haline getirelim istiyoruz. Geçmişte ertelemek zorunda kaldığımız hayallerle aramıza bu defa kimseyi sokmayacağız." dedi.

YARIN AÇIKLAYACAĞIZ

Başkan Erdoğan "Asgari ücretten emeklilik düzenlemesine kadar gündemimizdeki diğer başlıkları da kısa sürede hal yoluna koyacağız. Büyük ihtimalle yarın asgari ücret konusunu da bakanımla bugün görüşmeleri yapmak suretiyle inşallah açıklayıp onu da yoluna koymuş olacağız. Aynı şekilde süreci devam eden konuları da sonuçlandıracak adımları atmaya devam edeceğiz." dedi. Toplantı sonrasında asgari ücret 9 bin TL olur mu sorusuna Erdoğan "Herkesin her söylediği ile adım atamayız. Bizim sırtımızda küfe var. Küfe olmayanlar rahat konuşur. Bunların hepsini düşüneceğiz. Eğitimden sağlığa bütün altyapıları düşüneceğiz" dedi.

TÜRK-İŞ 9 BİN TL TEKLİF ETMİŞTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ev sahipliğinde 7 Aralık'ta birinci, 14 Aralık'ta ikinci toplantısını yapan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 20 Aralık'ta üçüncü kez bir araya gelmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda basına kapalı olarak 3 saate yakın süren toplantıda, işçi tarafını Türk-İş, işveren tarafını TİSK temsil etti. Görüşme sonrası açıklama yapan Atalay, "Teklifimiz 9 bin lira, verirlerse imza atarız. Vermezlerse masaya oturmayız" dedi.

HABER7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER