banner290

DSİ, 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor!

Türkiye olduğu gibi Van’da da önemli çalışmalar yapan ve en büyük yatırımcı kamu kuruluşlarından birisi olan Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü 2023 hedefleri doğrultusunda yatırım yapmaya devam ediyor. 2023 hedefleri doğrultusunda ülkenin dört bir yanında çalışmalar yapan DSİ, bölgelerdeki yatırımlarını da sürdürüyor. 

DSİ, 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor!

ŞEHRİVAN HABER/ Ülkenin en büyük yatırımcı kamu kuruluşlarından birisi olan Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. 2023 hedefleri doğrultusunda ülkenin dört bir yanında çalışmalar yapan DSİ, bölgelerdeki yatırımlarını da sürdürüyor.  Çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulanan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, DSİ Genel Müdürlüğü olarak özellikle son 20 yılda devasa büyüklükte baraj, gölet, sulama tesisi, içmesuyu ve arıtma tesisi, atıksu arıtma tesisleri, hidroelektrik santralleri inşa ettiklerini çok sayıda derenin ıslahını gerçekleştirdiklerini ve bununla birlikte sosyal yaşam alanları oluşturarak vatandaşların istifadesine sunduk” dedi. 
“YATIRIMLARIMIZI ARTTIRARAK DEVAM ETMEKTEYİZ”
Çalışmalar hakkında bilgi veren DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, “Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin öncülüğünde Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bütün illerini su yapıları ile ihya etmeye devam ediyoruz. Devasa projeler ile yüz yıllık, elli yıllık projeleri yaparak hayalleri gerçeğe dönüştürmeye devam devam ediyor. Ülkenin 2023 yılı hedefleri doğrultusunda ve Türkiye’nin her alanda daha da güçlü hale getirilmesi konusunda DSİ olarak yatırımlarımızı arttırarak devam etmekteyiz” dedi.   
“SON 20 YILDA 9 BİN 585 TESİSİ HİZMETE ALDIK” 
Balta, “DSİ Genel Müdürlüğü olarak özellikle son 20 yılda devasa büyüklükte baraj, gölet, sulama tesisi, içmesuyu ve arıtma tesisi, atıksu arıtma tesisleri, hidroelektrik santralleri inşa ettiklerini çok sayıda derenin ıslahını gerçekleştirdiklerini ve bununla birlikte sosyal yaşam alanları oluşturarak vatandaşların istifadesine sunduk.  Bu dönemde ülkemiz için su ve sulama yatırımlarında bütün imkânlarımızı seferber ettik ve son 20 yılda yaklaşık 477 Milyar Liralık yatırım yaptık. Bu kapsamda son 20 yılda; 716 baraj, 481 gölet ve bent, 101 yeraltı depolama tesisi, 1.633 sulama tesisi, 318 toplulaştırma projesi, 326 içme suyu ve atıksu tesisi, 615 HES ve 5.395 taşkın koruma tesisi olmak üzere toplam 9.585 adet tesisi hizmete aldık.” İfadelerini kullandı. 
“2022 YILINDA 396 ADET TESİSİ MİLLETİMİZİN HİZMETİNE SUNDUK”
Balta, “2022 sene başı yatırım ödeneğimiz 20,4 Milyar TL iken sağlanan ek ödeneklerle birlikte 2022 yılı sene sonunda 46,17 Milyar liralık yatırım yaptık. Bu kapsamda 62 baraj, 19 gölet ve bent, 50 yeraltı depolama tesisi, 72 sulama tesisi, 21 toplulaştırma projesi, 16 içme suyu ve atıksu tesisi, 10 HES ve 146 taşkın koruma tesisi olmak üzere toplam 396 tesisini tamamlayarak aziz milletimizin hizmetine sunduk. ’dedi. 
“2023 YILINDA HEDEFİMİZ 554 TESİS”
2023 yılında hedeflerinin 42,08 Milyar Liralık yatırım yapmak olduğunu ifade eden Balta, şunları söyledi: “Bu kapsamda 24 baraj, 17 gölet ve bent, 24 yeraltı depolama tesisi, 123 sulama tesisi, 52 toplulaştırma projesi, 10 içme suyu ve atıksu tesisi, 20 HES ve 284 taşkın koruma tesisi olmak üzere toplam 554 tesisini tamamlayarak milletimizin hizmetine sunmaktır.  Ayrıca İnşallah alacağımız ilave ödeneklerle bu rakamları daha büyük hedeflere taşıyarak azizi milletimizin istifadesine sunacağız. Son olarak bu projelerin yapılmasında en büyük destekçimiz Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye şükranlarımı sunuyor, emeği geçen merkez ve taşra teşkilatlarımızda görev ekip herkese en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER