banner290

EYT’yi bekleyenlere kötü haber… TBMM’nin flaş kararı sonrası EYT'de tarih değişti!

TBMM, 26 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında AK Parti grubunun kabul edilen önerisiyle birlikte tatile girme kararı aldı. Meclis'in tatile girmesi nedeniyle 2 milyona yakın EYT'liyi ilgilendiren düzenleme 2023 yılına kaldı. Hatırlanacağı üzere iktidar, EYT ile ilgili düzenlemenin 2022 bitmeden Meclis'ten geçeceği sözünü vermişti.

EYT’yi bekleyenlere kötü haber… TBMM’nin flaş kararı sonrası EYT'de tarih değişti!

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 26 Aralık Pazartesi'nden başlayarak 3 Ocak Salı gününe kadar yasama faaliyetlerine ara verecek. Böylece, bu ay Meclis'e gelebileceği belirtilen EYT düzenlemesi de yeni yıla sarkmış oldu. TBMM tatile girme kararı aldı, 2 milyona yakın vatandaşın heyecanla beklediği EYT düzenlemesi 2023'e kaldı

EYT düzenlemesi 2023 yılına sarktı.. Daha önce yetkililerin Meclis'te aralık ayında görüşülebileceğini belirttiği düzenlemeye bu kez de 'tatil arası' girdi.

EYT DÜZENLEMESİ YENİ YILA SARKTI
AK Parti’nin kabul edilen grup önerisine göre, gündemin ön sıralarına alınan tekliflerin 20, 21, 22 ve 23 Aralık günü tamamlanması, bu tekliflerin tamamlanması halinde, TBMM'nin 27, 28 ve 29 Aralık 2022 Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri toplanmaması şeklindeki önerileri kabul edildi. Bu karara göre; TBMM 26 Aralık Pazartesi'nden başlayarak 3 Ocak Salı gününe kadar yasama faaliyetlerine ara verecek. Böylece EYT düzenlemesinin Meclis'e gelmesi ve görüşülmesi de yeni yıla sarkmış oldu.

EYT KİMLERİ KAPSAYACAK?

EYT düzenlemesi 8 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olanları kapsıyor. Düzenlemede bir yaş şartı olup olmayacağı belirsiz. Düzenlemenin ayrıntılarının ay sonuna kadar açıklanması ve yeni yılda Meclis'te görüşülmesi bekleniyor. EYT düzenlemesinin yürürlük tarihinin 1 Ocak 2023 olması öngörülüyor.

HABER7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER