banner290

İçişleri Bakanlığı duyurdu... Kapıköy sınır kapısında PCR testi zorunluluğu kaldırıldı!

İçişleri Bakanlığı, 1 Haziran’dan itibaren 81 il Valiliğine gönderdiği genelgeye göre, sınır kapılarında PCR testi zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu. İran ile sınır kapısı olan Van Kapıköy sınır kapısında PCR testi zorunluluğu kaldırıldı. 

İçişleri Bakanlığı duyurdu... Kapıköy sınır kapısında PCR testi zorunluluğu kaldırıldı!

İçişleri Bakanlığı, 1 Haziran’dan itibaren 81 il Valiliğine gönderdiği genelgeyle sınır kapılarında PCR testi zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı. Van- İran arasındaki geçiş noktası olan Kapıköy sınır kapısında PCR testi zorunluluğu kaldırıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgede Covid­-19 salgınının yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla, yurt içinde olduğu gibi sınır kapılarında uygulanacak kurallar ve önlemlerin salgının seyrinde yaşanan küresel gelişmeler doğrultusunda belirlendiği ifade edildi.

Bu doğrultuda daha önce illere gönderilen genelge ile 3 Mart 2022 tarihinden itibaren tüm kara, hava, deniz ve demiryolu sınır kapılarında ülkeye girişte uygulanacak tedbirlerin belirlendiği ancak Sağlık Bakanlığının yazısı ve yeni gelişmeler doğrultusunda ülkeye girişte uygulanacak tedbirlerde bazı değişikliklere ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Bu kapsamda korona virüs pandemisi ile ilişkili güncel durum değerlendirilerek; 1 Haziran’dan itibaren tüm sınır kapılarından ülkeye girişlerde, girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen testi zorunluluğu aranmayacak.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE