banner290

İranlı turistler Nevruz için Van'a akın etmeye başladı

Ülkelerindeki 13 günlük Nevruz tatilini Türkiye'de geçirmek isteyen İranlı turistler, Kapıköy Sınır Kapısı'ndan giriş yaparak Van’a gelmeye başladı.

İranlı turistler Nevruz için Van'a akın etmeye başladı

Nevruz Bayramı tatilini fırsat bilen çok sayıda İranlı, ülkeleriyle en uzun sınıra sahip Van'a akın ediyor. Tatil için her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye'yi seçen turistler, kara yoluyla geldikleri Kapıköy Gümrük Kapısı'ndan Türkiye’ye giriş yaptı. Van’a gelen İranlı turistler, süreç içerisinde Van'ın ekonomisine büyük katkı sağlıyor.

Van’da kaldıkları süre içinde indirim kampanyalarından yararlanarak alışveriş yapan İranlılar, başta konaklama olmak üzere konfeksiyon ve ulaşım sektörlerinde hareketliliği artırıyor Terime Hüseyinzade isimli turist, Nevruz tatili için önceden izin alarak Türkiye’ye geldiğini belirtti. Daha önce sadece televizyonlarda gördüğü Türkiye’ye ilk defa geldiğini ifade eden Hüseyinzade, bugün kalabalığa yakalanmamak için erkenden yola çıkarak geldiklerini söyledi.

“TATİL GÜNÜNDE HERKES TÜRKİYE’YE GİDİYOR”

Vahid Yeganeh isimli bir diğer turist ise Nevruz tatilini Türkiye’de geçireceklerini belirterek, “Türkiye’de de deprem oldu, Allah onların yardımcısı olsun. Türkiye çok iyi ve güzel bir ülkedir. Nevruz 3 gün sonra başlıyor ve 13 günlük bir tatildir. İranlılar tatil günlerinde Rusya’ya, Türkiye’ye ve Maldivler gibi birçok ülkeye gidiyor ama ekseriya ise Türkiye’ye gidiyor” dedi. Tatilini Van’da geçireceğini ve burayı çok sevdiğini dile getiren Beyruz isimli bir diğer turist de, tatilde hem gezeceğini hem de alışveriş yapacağını kaydetti.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turizmin kalkınması için çok şey yapmalıyız.
Turizmin kalkınması için çok şey yapmalıyız. - 2 hafta Önce

ÇARŞILARI, ANA ARTERLERİ, CADDELERİ, SOKAKLARI, PARKLARI, KALDIRIMLARI DETAYLI ŞEKİLDE SÜPÜRMEK, ARDINDAN DA TAZYİKLİ SUYLA YIKAMAK, BORDÜR TAŞLARINI BOYAMAK, PARKLARI İYİLEŞTİRİP GÜZELLEŞTİRMEK, BİRÇOK NOKTAYA GELECEK TURİSTLER İÇİN FARSÇA YAZI VE TANITIMLAR ASMAK, TARİHİ VE DOĞAL MEKANLARDA TEMİZLİK VE İYİLEŞTİRME YAPMAK, ŞEHRİN HER TARAFINDA MÜKEMMEL BİR TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLATMAK, HEM KENDİMİZ İÇİN HEM DE GELECEK TURİSTLERE TEMİZ, GÜZEL VE BAKIMLI BİR VAN SUNMAK İÇİN BU İYİ OLMAZ MI? Van 2023'te bir milyon turist hedefi koymalı ve bunun için ciddi planlar, hazırlıklar ve çalışmalar yapmalıyız. Belediyeler, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, STK'lar, turizmciler ve şehirdeki her kuruma onlarca, yüzlerce iş düşüyor.

SIRADAKİ HABER