banner290

Marketteki etiketlere asgari ücret zammı ayarı! Asgari ücret zammı gelmeden etiketlerde zam yağmuru başladı

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından asgari ücretin 8 bin 500 TL olarak açıklanmasının ardından fırsatçılar harekete geçti. Marketlerde 2023 asgari ücretin henüz uygulanmadığı halde bazı ürünlere zam yaptı. Etiketlerin değiştirildiğini gören vatandaşlar ise fiyatların son durumunu çekip sosyal medyada paylaşarak marketlerdeki zamlara "Acil müdahale edilmeli" diyerek marketlerin zam oyununa isyan etti.

Marketteki etiketlere asgari ücret zammı ayarı! Asgari ücret zammı gelmeden etiketlerde zam yağmuru başladı

Asgari ücret zammının ardından piyasadaki ürünlerin de aynı orantıda fiyat artışına gideceği tartışmaları hızla devam ederken, bazı marketler yeniden fırsatçılıkla gündeme geldi. Dün milyonlarca vatandaşın merakla beklediği 2023 yılı asgari ücreti, 8 bin 506 lira olarak açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında gerek görüldüğü taktirde ara zam yapılabileceğini de belirtti. Asgari ücretin açıklanmasıyla tartışmalar başlarken fırsatçılar da hemen harekete geçip zam yağmuruna başladı.

VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ

Zammın hemen sonrasında bazı marketlerin ürün etiketlerini değiştirdiği ortaya çıktı. Durumu ifşa eden sosyal medya kullanıcıları etiketlerdeki değişimleri paylaşıp isyan etti. Vatandaşlar, zammın hemen sonrasında ürün etiketlerini değiştiren marketleri paylaştı. Kullanıcılardan, "Market zamlarına acil müdahale" çağrısı geldi.

Asgari ücret zammını fırsat bilen zincir marketler, ilk günden etiketleri değiştirmeye başladı. Marketlerde çalışan kişilerin ürünlerin yeni ve eski fiyatlarını karşılaştırdığı fotoğraflar sosyal medyada birçok kişinin tepkisini çekti.

AYNI GÜN ETİKETLERİ DEĞİŞTİRDİLER

Asgari ücret zammını fırsat bilen zincir marketler, aynı gün etiketleri değiştirdi. Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda temel gıdadan temizliğe kadar onlarca ürüne zam geldiği görüldü.

İşte o etiketlerden bazıları;

KAYNAK: HABERLER - ENSONHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bunlar doğruysa, ne acı...
Bunlar doğruysa, ne acı... - 1 ay Önce

Depremi fırsata çevirenler varsa, maaş zamlarını fırsata çevirenler varsa, okul sezonunu fırsata çevirenler varsa, küresel krizi fırsata çevirenler varsa, Ramazan ayını fırsata çevirenler varsa, turizm sezonunu fırsata çevirenler varsa, içerde veya dışardaki her gelişmeyi fırsata çevirenler varsa, YANİ tüm bu hallerde ölçü, kural, vicdan, makuliyet tanımadan fahiş fiyat artışları yapanlar, stokçuluk yapanlar, vatandaşları gereğinden fazla zam yağmuru altına sokanlar ve böylece her mal ve ürünü olması gerekenin çok üstünde pahalı satanlar vicdan, ahlak, iman, insaf taşıyorlar mı? Bir insan nasıl Allah korkusu taşımadan, toplumunu,,memleketini ve piyasalardaki dengeyi alt üst eder ve nasıl ülkesini, toplumunu zor durumda bırakarak aklısıra ticarî kâr elde ettiğini düşünür. Bunları yapmamak lazım, bugün yerin üstündesiniz ama yarın yerin altı da var. Allahtan korkmalı, vicdanı, insafı, ahlakı elden bırakmamalı. Piyasalarımızın tamamında, hepimizde, herkeste iyi niyet ve hassasiyet olmalı. Birbirimize kaybettirerek kazanamayız. Ne olur insaf, ne olur ahlak, ne olur biraz dürüstlük... Bu kadar mı zor yahu... Yakışıyor mu?

SIRADAKİ HABER