banner290

Meteoroloji'den Bayramlaşmaya gideceklere uyarı: Şemsiyenizi alın! "Kuvvetli yağacak"

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, havanın çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması beklenirken, öğle saatlerinden sonra Muş, Bitlis, Hakkari ve Van’ın güney çevrelerinde yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir.

Meteoroloji'den Bayramlaşmaya gideceklere uyarı: Şemsiyenizi alın! "Kuvvetli yağacak"

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, "Bölge genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması beklenirken, öğle saatlerinden sonra Muş, Bitlis, Hakkari ve Van’ın güney çevrelerinde yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği, Rüzgârın batılı ve güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Van Gölü Hava Durumu: Çok bulutlu, yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, zamanla 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75 m, zamanla 1,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta. İl merkezleri için günün beklenen en yüksek sıcaklıklarının; Muş 17, Hakkâri 16, Van 14 ve Bitlis’te 13 derece olması beklenmektedir." Denildi. 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE