banner290

Meteoroloji'den Van için flaş kar yağışı uyarısı! O saate dikkat

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden edinilen son meteorolojik değerlendirmelere göre; havanın parçalı ve çok bulutlu, Hakkari ilinin doğusunda, Van ili ve kuzey ilçelerinde aralıklı olarak öğle saatlerine kadar hafif kar ve karla karışık yağmurlu olacağı beklenmektedir.

Meteoroloji'den Van için flaş kar yağışı uyarısı! O saate dikkat

ŞEHRİVAN HABER/ Meteoroloji tarafından yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, Hakkari ilinin doğusunda, Van ili ve kuzey ilçelerinde aralıklı olarak öğle saatlerine kadar hafif kar ve karla karışık yağmurlu olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın kuzeyli ve doğulu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Van Gölü Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yer yer puslu ve sisli; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi, pus anında orta, sis anında zayıf.

İl merkezleri için günün beklenen en yüksek sıcaklıklarının; Van 5, Muş 7, Hakkari ve Bitlis’te ise 5 derece olması beklenmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2022, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER