banner290

Meteorolojiden Van için flaş uyarı!

Meteoroloji tarafından yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Van ve bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesinin görüleceğinden ulaşımda aksamlar, don ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Meteorolojiden Van için flaş uyarı!

Meteoroloji’den edinilen son bilgilere göre; “Bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın kuzeyli ve batılı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.” Denildi.

VAN °C, 6°C

Az bulutlu

MUŞ °C, 7°C

Az bulutlu

AĞRI °C, 5°C

Az bulutlu

HAKKÂRİ °C, 6°C

Az bulutlu

MALATYA °C, 7°C

Az bulutlu

ERZURUM °C, 1°C

Az bulutlu

YILBAŞINDA TÜRKİYE’DE HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 5 günlük hava durumu haritasına göre İstanbul'a yılbaşında kar yağmayacak. Tam tersine İstanbul'da parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Ülkemizin yüksek basınç merkezinin etkisi altında kalacağı tahmin ediliyor. Yüksek basıncın etkisiyle yurt genelinde parçalı bulutlu ve yağışsız bir havanın etkili olması, yurdun iç kesimleri başta olmak üzere gece ve sabah saatlerinin sisli ve puslu geçmesi bekleniyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2022, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER