banner290

Meteorolojiden Van için flaş uyarı! O saatlerde dikkatli olun

Meteorolojiden yapılan son meteorolojik tahminlere göre; Van ve bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor. Meteoroloji bölge genelinde sis ve pus hadisesinin beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

Meteorolojiden Van için flaş uyarı! O saatlerde dikkatli olun

Meteorolojiden edinilen son meteorolojik değerlendirmelere göre; Bölge genelinde havanın çok bulutlu, Van, Bitlis ve Hakkari'de aralıklı kar yağışlı olması tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın güneyli ve batılı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu hafif kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6, akşam saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75 m; Görüş: İyi, kar anında orta.

İl merkezleri için günün beklenen en yüksek sıcaklıklarının; Van ve Bitlis’te 1, Muş 4 ve Hakkari’de 0 derece olması beklenmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesinin beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HABER BÜLTENİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER