banner290

Meteorolojiden Van için flaş uyarı! O saatlerde don ve buzlanmaya dikkat!

Meteoroloji tarafından yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Van ve bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesinin beklendiğinden ulaşımda aksamlar, don ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Meteorolojiden Van için flaş uyarı! O saatlerde don ve buzlanmaya dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre; Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgarın, genellikle sakin, zamanla güneyli yönlerden hafif esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Meteoroloji’den edinilen son bilgilere göre; “Havanın Van ve bölge genelinde parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesinin beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” Denildi.

VAN -5°C, 8°C

Az bulutlu

MUŞ °C, 9°C

Az bulutlu

AĞRI -10°C, 8°C

Az bulutlu

HAKKÂRİ °C, 9°C

Az bulutlu

MALATYA -3°C, 8°C

Az bulutlu

ERZURUM -9°C, 5°C

Az bulutlu

BUZLANMA VE DON UYARISI

Van ve bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesinin beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 3 ay Önce

Şu anda yaşanan tam bir trajedi. Ocak ayındayız bir damla kar yok. bu hem içme suyu hem de göl için büyük bir felaket. Dua edelim Rabbim rahmetini yağdırsınnn..............

SIRADAKİ HABER