banner290

Meteorolojiden Van için flaş uyarı! O saatlerde kuvvetli don ve buzlanma olacak

Meteorolojiden yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Van ve bölge genelinde havanın az bulutlu ve açık olması tahmin edilirken sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don hadisesi bekleniyor. Meteoroloji, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb. karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

Meteorolojiden Van için flaş uyarı! O saatlerde kuvvetli don ve buzlanma olacak

Meteorolojiden edinilen son meteorolojik değerlendirmelere göre; Ülkemizi iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in batısı ile Mersin ve Karaman çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, İç Ege ile Batı Akdeniz’in yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

VAN °C, 4°C Parçalı az bulutlu

AĞRI °C, 5°C Parçalı ve az bulutlu

HAKKÂRİ °C, 6°C Parçalı az bulutlu

BİTLİS °C, 2°C Parçalı az bulutlu

ERZURUM °C, 4°C Parçalı az bulutlu

MALATYA °C, 7°C Parçalı az bulutlu

MUŞ °C, 6°C Parçalı az bulutlu

11 İL İÇİN TURUNCU VE SARI KOD UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Antalya, Aydın, Burdur, Isparta, İzmir, Manisa ve Muğla için turuncu kodlu, Balıkesir, Denizli, Kütahya ve Uşak için sarı kodlu uyarı yapıldı.

DON VE BUZLANMA UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesinin beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2023, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER