banner290

Meteorolojiden Van için flaş uyarı! O saatlere dikkat

Meteorolojiden yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Van ve bölge genelinde havanın az bulutlu ve açık olması tahmin edilirken sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don hadisesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb. karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı.

Meteorolojiden Van için flaş uyarı! O saatlere dikkat

ŞEHRİVAN HABER/ Meteorolojiden yapılan son hava değerlendirmelerine göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son verilere göre; yurdun iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz ile Muğla, Aydın'ın kıyı kesimleri, Eskişehir, Ankara ve Konya'nın batı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra İç Ege ile Batı Akdeniz'in yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Havanın bölge genelinde az bulutlu geçeceği tahmin edilirken yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

VAN -12°C, 4°C

Az bulutlu

AĞRI -11°C, 4°C

Az bulutlu

ERZURUM -12°C, 3°C

Az bulutlu

MALATYA -5°C, 6°C

Az bulutlu

MUŞ 5°C

Az bulutlu

HAKKÂRİ 7°C

Az bulutlu

BİTLİS 2°C

Az bulutlu

KUVVETLİ VE YER YER ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Batı Akdeniz kuvvetli ve çok kuvvetli yer yer şiddetli, 1200 m üzeri rakımlı yerlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR VE FIRTINA UYARISI

Rüzgarın; Batı Akdeniz, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ile Bolu çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden; çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

DON VE BUZLANMA UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesinin beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER