banner290

Meteorolojiden Van ve Ardahan için flaş uyarı!

Meteoroloji tarafından yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Havanın Van ve bölge genelinde parçalı ve az bulutlu, Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesinin görüleceğinden ulaşımda aksamlar, don ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Meteorolojiden Van ve Ardahan için flaş uyarı!

Türkiye'nin kuzey, iç ve güneybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Muğla, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Artvin'in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

YILBAŞINDA HAVA NASIL OLACAK?

Yılbaşında ve 2023 yılı ilk günlerinde Türkiye'nin yüksek basınç merkezinin etkisi altında kalacağı tahmin ediliyor. Yüksek basıncın etkisiyle yurt genelinde parçalı bulutlu ve yağışsız bir havanın etkili olması, yurdun iç kesimleri başta olmak üzere gece ve sabah saatlerinin sisli ve puslu geçmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Havanın bölge genelinde parçalı ve çok bulutlu, Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

VAN °C, 5°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde puslu ve yer yer sisli

BİTLİS °C, 3°C parçalı ve çok bulutlu,

AĞRI °C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu

MUŞ °C, 7°C parçalı ve az bulutlu,

HAKKÂRİ °C, 5°C parçalı ve çok bulutlu,

ERZURUM °C, 0°C Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA °C, 9°C Parçalı ve çok bulutlu

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2022, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER