banner290

Meteorolojiden Van ve Bitlis için flaş uyarı! Beklenen kar yağışı sonunda Van’a giriş yapıyor…

Meteoroloji tarafından yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Van'ın batı ilçelerinde ( Bahçesaray, Çatak, Başkale, Gürpınar) ve Bitlis’in güneyinde akşam saatlerine kadar aralıklı hafif kar ve karla karışık yağmurlu olacağı sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor.

Meteorolojiden Van ve Bitlis için flaş uyarı! Beklenen kar yağışı sonunda Van’a giriş yapıyor…

ŞEHRİVAN HABER/ Meteoroloji tarafından yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk havaya bu hafta sonundan itibaren kar yağışı da dahil olacak. Beyaz örtünün 28 ili kaplaması beklenirken Yurdun büyük bir kesiminde kar yağışı etkisini gösterecek. 22 ilde kar ve tipi ile birlikte dondurucu soğuklar görülecek.

DOĞU ANADOLU
Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, Bitlis’in güneyinde ve Van'ın batı ilçelerinde akşam saatlerine kadar aralıklı hafif kar ve karla karışık yağmurlu olması, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor.

VAN 5°C Van'ın batı ilçelerinde ( Bahçesaray, Çatak, Başkale, Gürpınar) ve Bitlis’in güneyinde akşam saatlerine kadar aralıklı hafif kar ve karla karışık yağmurlu

BİTLİS 6°C Güneyinde akşam saatlerine kadar aralıklı hafif kar ve karla karışık yağmurlu

HAKKÂRİ 5°C Parçalı bulutlu

MUŞ 6°C Parçalı bulutlu

AĞRI 5°C Parçalı bulutlu

ERZURUM 2°C Parçalı bulutlu

MALATYA 6°C Parçalı bulutlu

22 İLDE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Meteoroloji'den alınan verilere göre pazar günü başlayacak olan kar yağışı ilk önce 22 ilde daha sonra ise 28 ilde etkisini gösterecek. Hava sıcaklığı doğu kesimlerde mevsim normallerinin 4-6 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Yurdun kuzey ve güney kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis bekleniyor. Haftalık yayımlanan hava durumu raporuna göre; İç Anadolu'da hava, pazar gününe kadar açık olacak. Pazar günü ise yurdun batı kesiminde yağış, iç kesimlerinde ise kar yağışı bekleniyor.

KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLLER

Pazar günü, tam 22 ilde kar yağışı bekleniyor. Bu iller arasında Ankara, Eskişehir, Bolu, Kırşehir, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Yozgat, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Malatya, Tunceli, Erzincan, Bayburt ve Gümüşhane bulunuyor.

PAZAR GÜNÜ

Yurdun iç ve batı kesimlerinde yağış görülecek. Yağışların Marmara, Ege ve Batı Akdeni ile Orta ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde yağmur, İç Anadolu ile Orta ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde (Ankara, Konya, Sivas, Yozgat, Bolu, Çankırı, Çorum, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Niğde, Karaman, Afyonkarahisar, Eskişehir, Nevşehir) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklık değerleri İstanbul'da 14, Ankara’da 5, İzmir'de 18, Antalya'da 20 Diyarbakır'da 9 derece civarında seyredecek.

PAZARTESİ GÜNÜ

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde yağış görülecek. Yağışlar Güneydoğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesinin kıyı kesimlerinde yağmur, İç ve Doğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesinin iç kesimlerinde kar şeklinde olacak.

SALI GÜNÜ KAR VE SOĞUK HAVA GELİYOR

Karadeniz Bölgesi'nin tamamı, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Anadolu'da kar yağışı bekleniyor. Kalan kesimlerin genellikle parçalı bulutlu, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ

Marmara'nın doğusu, Karadeniz Bölgesi, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile İç Anadolu'nu tamamında yağış bekleniyor. Yağışlar kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacak. Kalan kesimlerin parçalı, yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

PERŞEMBE GÜNÜ

Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri dışında kalan yerlerde yağış beklenmiyor. Yurt genelinin parçalı bulutlu, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2022, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER