banner290

ORC'den Cumhurbaşkanlığı anketi! Tayyip Erdoğan mı, Kemal Kılıçdaroğlu mu? İşte anket sonuçları

6'lı masa olarak adlandırılan Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu olurken seçim anketleri de halkın nabzını ölçmeye devam ediyor. ORC'den Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu yarışı ile ilgili yeni anketler yapmaya başladı. İşte anketten çıkan sonuçlar...

ORC'den Cumhurbaşkanlığı anketi! Tayyip Erdoğan mı, Kemal Kılıçdaroğlu mu? İşte anket sonuçları

6'lı masa olarak adlandırılan Millet İttifakı 12 kez bir araya gelmiş ancak Cumhurbaşkanı adayını bir türlü belirleyememişti. Daha sonra Meral Akşener'in resti çekip masadan ayrılması sonrası masa bu kez 5’li olarak toplandı ancak sonrasında Meral Akşener yeni bir teklifle masaya yeniden katıldı ve masa son kez toplantısını gerçekleştirdi ve cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'na belirledi.

ORC 28 ilde 4-6 Mart tarihleri arasından 1850 seçmene 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi Aday Tercihleri "Erdoğan/Kılıçdaroğlu yarışında oyunuzu hangi adaya verirsiniz ?" diye sordu.

Seçmenlere 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan mı, Kemal Kılıçdaroğlu mu? diye sordu. Kılıçdaroğlu %56,8 oy alırken Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yüzde %43,2 oy aldı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asıl Vanlı
Asıl Vanlı - 2 hafta Önce

Pire için yorgan yakılmaz; orc şirketine kim para verirse onun oyunu yüksek gösterir. Şimdiye hiçbir seçimi tutturamadı. İyi ki Reis var yoksa bunların eline düşecekti güzel ülkem

VANLI
VANLI - 2 hafta Önce

kemal beye tam destek vandan en az yüzde 85

Hasan kara
Hasan kara - 2 hafta Önce

Allah aşkına camileri ahıra çeviren chp ye oy verenin imanından şüphe duyarım.

Yaşar ateş
Yaşar ateş - 2 hafta Önce

Sahte seçim anketi yayınlayanın Allah belasını versin

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Tam tersi işiniz güçünüz yalan haber

MEHMET
MEHMET - 2 hafta Önce

Bu anket şirketine güvenmiyorum. Daha önceleri de çok farklı sonuçlarını gördük. Galiba para ile anket yapan şirket. Hangi parti tarafından tutulmuşsa o parti lehine sonuçlar üretiyor. OPTİMAR firmasını yıllardan beri takip ediyorum, sonuçları gerçeğe yakın. OPTİMAR'ın çok az yanılma payı oluyor.

MEVLUT ÇAVUŞ OĞLU. Alanya
MEVLUT ÇAVUŞ OĞLU. Alanya - 2 hafta Önce

Sayin kılıçdaroğlu nu tebrik etmek lazım. Akp artık bayrağı teslim etmeli. Maalesef deprem enkazından akp kalkamadı.

SIRADAKİ HABER