banner290

Sigara fiyatlarına indirim geldi! İşte indirimli yeni sigara fiyatları

2023 ile birlikte sigara ve alkoldeki ÖTV oranında yüzde 22,3'lük artış sonrası paket başına 4 TL zam gelmişti. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bazı sigaralarda indirime gidildiğini duyurdu. Aybaş yaptığı paylaşımda bir sigara firmasının ürettiği sigaralarda 1 TL'lik indirim yaptığını açıkladı. Böylece grubun en ucuz sigarası 32, en pahalı sigarası ise 35 TL'den satılacak.

Sigara fiyatlarına indirim geldi! İşte indirimli yeni sigara fiyatları

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, bazı sigara markalarına 1 TL indirim geleceğini duyurdu. TÜİK'in enflasyon verisinin ardından enflasyona bağlı olarak 6 ayda bir alkol, içki ve sigaradaki ÖTV güncelleme oranları da belli olmuştu. Alkollü içecek, tütün ürünleri ve sigaranın asgari maktu vergi tutarında yüzde 22,3 oranında bir artış yapılmıştı.

BAZI SİGARALARDA 1 TL'LİK İNDİRİM

Bu gelişme sonrasında sigaraya bugüne kadar toplamda 4 TL zam gelmişti. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş ise sosyal medya hesabından yaptığı bir duyuru ile bazı sigara markalarında 1 TL indirim gerçekleştiğini söyledi. Dernek başkanı Aybaş yaptığı açıklamada, "JTI firması yarından itibaren bazı sigara fiyatlarını 1 TL geri çekti" dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2023, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER