banner290

Sigara fiyatlarına ÖTV zammı geldi! İşte en ucuz ve en pahalı sigara fiyatları

TÜİK'in 6 aylık enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından belli olan yüzde 22.29'luk ÖTV tutarı ile sigaraya beklenen zam da geldi. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere PM grubu sigaralara 4 TL zam geldi. Fiyat artışıyla birlikte grubun en ucuz sigarası 33 liraya, en pahalı sigarası ise 38 liraya çıktı.

Sigara fiyatlarına ÖTV zammı geldi! İşte en ucuz ve en pahalı sigara fiyatları

YENİ YILIN İLK ZAMMI GELDİ

TÜİK'in enflasyon verilerini duyurmasının ardından içki ve sigaraya gelen ÖTV zammının oranı da belli oldu. ÖTV tutarlarındaki otomatik artış, yüzde 22.29 oldu. Belirlenen oran sigara fiyatlarına zam olarak yansıdı.

PM GRUBUNDA EN UCUZ SİGARA 30 LİRAYA ÇIKTI

Buna göre PM grubu sigaralara 4 TL zam gelirken, grubun en ucuz sigarasının fiyatı 33 liraya, en pahalı sigarası ise 38 liraya çıktı.

EN DÜŞÜK SİGARA FİYATI NE KADAR OLDU?

Yılbaşı sonrasında ÖTV oranları değişti sigaraya zam geldi! Ortalama bir sigara paketinin fiyatı 4 Lira birden artarken en düşük sigara paketinin fiyatı 23 TL, en pahalı sigaranın fiyatı ise (PM) 38 TL'ye çıktı.

ALKOLE DE ZAM YOLDA

Zamlar bugünden itibaren geçerli olacak! Fiyat listesi güncellendi. Birçok sigara markasına zam geldi. Dün 32 TL'ye satılan bir sigara paketi bugün 4 TL zamlanarak 36 TL'ye çıktı. Aynı şekilde kısa süre içinde alkol ürünlerine de zam gelmesi bekleniyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2023, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER