banner290

Son dakika! Asgari ücretin açıklanacağı tarih açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi

Son dakika: AK Parti'nin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca çalışanın heyecanla beklediği asgari ücretle ilgili de konuştu. Asgari ücret zammı için milyonlar nefesini tutarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretin yarın açıklanacağını duyurdu.

Son dakika! Asgari ücretin açıklanacağı tarih açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi

Son dakika: AK Parti'nin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca çalışanın heyecanla beklediği asgari ücretle ilgili de konuştu. Önümüzdeki aylarda enflasyonun tepetaklak düşeceğini ifade eden Erdoğan, asgari ücretin de yarın açıklanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti''nin TBMM Grup Toplantısı'nda enflasyon ve ekonomik durum hakkında da açıklamalarda bulundu.

"ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA ENFLASYON TEPETAKLAK OLACAK"

Enflasyon konusunda mesajlar veren Erdoğan, Yüksek enflasyonun ve hayat pahalığının maliyet artışları dışındaki fırsatçılığa dayalı sebeplerini ortadan kaldırmak için yoğun çaba harcadık. Yılbaşından itibaren işçi, memur ve emekli maaşlarına yapılacak artışların, fırsatçıların aç gözlülüğü sebebiyle erimesine rıza gösteremeyiz. Ülkemizin hedeflerine ulaşmasının önünde enflasyonu belirlediğimiz seviyelere düşürme dışında bir engel kalmamıştır. İnşallah önümüzdeki aylarda enflasyonun adeta tepetaklak aşağıya ineceğine beraberce şahit olacağız. 2023 yılını diğer sevinçler yanında hayat pahalılığı belasından kurtuluşumuzun da dönüm noktası haline getirelim istiyoruz. Geçmişte ertelemek zorunda kaldığımız hayallerle aramıza bu defa kimseyi sokmayacağız." ifadelerini kullandı.

"YARIN ASGARİ ÜCRETİ AÇIKLAYACAĞIZ"

Milyon merakla beklediği asgari ücret hakkında konuşan Erdoğan, "Asgari ücretten emeklilik düzenlemesine kadar gündemimizdeki diğer başlıkları da kısa sürede hal yoluna koyacağız. Büyük ihtimalle yarın asgari ücret konusunu da bakanımla bugün görüşmeleri yapmak suretiyle inşallah açıklayıp onu da yoluna koymuş olacağız. Aynı şekilde süreci devam eden konuları da sonuçlandıracak adımları atmaya devam edeceğiz" dedi.

TÜRK-İŞ 9 BİN TL TEKLİF ETMİŞTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ev sahipliğinde 7 Aralık'ta birinci, 14 Aralık'ta ikinci toplantısını yapan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 20 Aralık'ta üçüncü kez bir araya gelmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda basına kapalı olarak 3 saate yakın süren toplantıda, işçi tarafını Türk-İş, işveren tarafını TİSK temsil etti. Görüşme sonrası açıklama yapan Atalay, "Teklifimiz 9 bin lira, verirlerse imza atarız. Vermezlerse masaya oturmayız" dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2022, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER