banner290

Son dakika! Van’da sokak köpeği 10 yaşındaki Mete'yi hayattan kopardı!

Van'ın İpekyolu ilçesinde Van Emniyet binasının yanındaki Alpin sitesinde başıboş sokak köpeği bir çocuğa saldırdı. Başıboş sokak köpeğinin saldırısına uğrayan çocuk boyun bölgesinden ağır şekilde yaralandı. Ağır yaralanan 10 yaşındaki Mete Durna kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Son dakika! Van’da sokak köpeği 10 yaşındaki Mete'yi hayattan kopardı!

Van'ın İpekyolu ilçesinde bir sokak köpeği, sokakta 10 yaşındaki bir çocuğa saldırdı. Saldırısı sonucu boyun bölgesinden ağır şekilde yaralanan Mete Durna isimli çocuğun yardımına çevredeki vatandaşlar koştu. Ağır yaralı olarak ambulansla hastaneye kaldırıllan10 yaşındaki Mete Durna kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Polis olay ile ilgili soruşturma başlatılırken çocuğu ısıran sokak köpeği ekiplerin başlattığı çalışma sonucu yakalanarak barınağa götürüldü.

HABERLER

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2023, 01:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 2 ay Önce

İt perestlerin bir kurbanı daha itler candır çocuklar değil belediye bu arada ne iş yapıyorsa oda ayrı mesele

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Allah kabul etmesin. Köpekler Eşref-i mahlukdan üstün olmuş. Selimbey mahallesinde sitelerde oturuyorum. İki kez İpekyolu beyaz masayı aradım, özellikle okul çıkışı köpekler sürüyle geziyor gelin şuna çözüm üretin dediğimde, hayvan ambulansı gelip güya keşif yapıp bir iki resim çekip gittiler. Bu çocuğun hesabını kim verecek. Kim elini taşın altına koyacak. Ben de biliyorum ki beyaz masada çalışanların eli mahkum. Devletin üst düzeyi çok acil ciddi tedbir almalı. Canlar yanmasın, evlatlarımız ölmesin. Evladımıza Allah rahmet eylesin. Ailesine sabırlar versin amin.

Mahmut can
Mahmut can - 2 ay Önce

Van'da her sokakta gruplar halinde dolaşan bir sürü sokak köpeği var.Herkes bunu görüyor, biliyor ve maalesef önlem alınmıyor.Ozellikle sabahın köründe okula giden çocuklar için büyük tehlike.Önlem alinmasa Van da daha çok böyle olaylar yaşanır.Ailesine Allah sabır versin.Allah rahmet etsin.

Acil tedbir istiyoruz
Acil tedbir istiyoruz - 2 ay Önce

Allah ailesine dayanma gücü versin. 10 yaşında 4.sınıf çağında çocuğunu bu elim köpek saldırısıyla kaybetmek çok çok acı. Şehirde güvende olamamak çok zor. Benim çocuğuma da sabah okula giderken köpekler saldırmıştı. Çocukta fobi oluşmuş, şu anda köpekleri uzakta görse bile elime yapışıyor arkama geçip saklanıyor. Böyle düzen olmaz. Şehirde binlerce sokak köpeği çarşılarda,,caddelerde, sokaklarda, açık alanlarda, parklarda, sitelerin içinde, okul çevrelerinde, Tokilerde, her yerde... Çoğunun kulağında küpe yok, kısırlaştırılmamış. Ayağı aksayan, tüyleri dökülen, hasta olan, saldırgan olan , açıkta ve barınaksız olan, aç olan o kadar çok hayvan var ki... Bu hayvanlar bu ilgisizlik, sahipsizlik, başıboşluk, açlık ve üşüme sebebiyle büyük tehlike oluşturuyor. Bu hayvanlar elbette itlaf edilmesin, eziyet edilmesin, aç ve susuz bırakılmasın, sahip çıkılsın, korunsun. Nihayetinde onlar da candır. FAKAT bu şekilde de olmaz. Belediyeler bu hayvanların istisnasız tamamını toplasın. Yerleşim alanlarından uzak noktalarda onlarca dönümlük açık alanlarda etrafını çevreleyerek alanın içerisinde yüzlerce barınak yapsın. Bu tarz beş altı açık alan barınağı ve yaşam alanı oluşturulsun. Günde üç kez yemek artıkları, kemik, sakatat ve mamalar ile bu hayvanlar doyurulsun. Tamamının sağlık kontrolleri ve kısırlaştırmaları yapılsın. Hayvanlar için güvenilir alanlar ve sıcak barınaklar yapılsın. Bu konuda Van'da ciddi eksikler olduğu ortada. Her ne kadar hayvan barınağı olsa da buradaki hayvanlar mevcudun onda biri bile değil. Acilen hem de yarından başlayarak hızla yukarıda sıraladığımız tedbirleri eşgüxüm halinde hayata geçirmeliyiz. Geçen yıl da yine Tuşba'da küçük bir çocuk köpekler tarafından parçalanmıştı. Van'da bu sorun gerçekten köklü tedbirlerle ve insani çözümlerle hemen gündemden çıkarılmalı. Ben ve on binlerce aile sabahları çocuğumuzu okula götürmek zorunda kalmak zorunda kalmamalıyız. Her yer güvenli olsun.

Mürsel irim
Mürsel irim - 2 ay Önce

Süphan mahallesin de Sabah bir çocuğa saldırdı son anda yetiştik

Kadir m.
Kadir m. - 2 ay Önce

Geçen senede bir çocuğu öldürdü bu köpekler neden şehir içinde kafile kafile geziyor belediye yokki toplasın,yazık

Seher
Seher - 2 ay Önce

Van belediyesi çalısmıyo yazık günah köpekler tkpkatılmıyo her mahallede bu sıkıntı var biz mah lwde çöp atarken sopa yanımızda götürüyoz

İşini yapmayanlar vicdanınız rahat mı
İşini yapmayanlar vicdanınız rahat mı - 2 ay Önce

Bu işle ilgili birimlerde kaç amir ve personel çalışıyor? Yüz milyonlarca maaş alan bu birimler sorumludur. Öfkemiz çok büyük. Neredeyse ben de çocuğumu bir köpek saldırısında kaybedecektim, Allah kurtardı. VAN belediyeleri makam odalarınızdan çıkın artık. Yeter artık. Şu sokak köpeklerini tamamen toplayın. Barınsklar yapın, toplanma merkezleri yapın, oralarda besleyin, kısırlaştırın, iyileştirin. Bu ölen kaçıncı çocuk. Hepiniz sorumlusunuz. Semtlerimizde beşer, onar, yirmişer dolaşan köpek sürüleri görmek istemiyoruz. Yeter, anladınız mı yeter. İşinizi yapın, işinizi yapın. Çok öfkeliyiz ve bu ilgisizlikten, bu sorumsuzluktan şikayetçiyiz.


SIRADAKİ HABER