banner290

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına Yusuf Coşar atandı

Zabıta Daire Başkanlığı’nda Yusuf Coşar dönemi...

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına Yusuf Coşar atandı

ŞEHRİVAN HABER - Van Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan atamalar sonrası beş daire başkanlığında değişiklikler oldu. Bu isimler arasında tecrübeli isim Yusuf Coşar da yer aldı

Uzun yıllardır belediyede farklı görevlerde başarılı çalışmalar yapan ve son olarak BELVAN Genel Müdürü olarak başarılı bir dönem geçiren Yusuf Coşar, yeni yapılan görevlendirmeler neticesinde Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Zabıta Daire Başkanı olarak atandı. Geçmişte sorun yaşanan ve aksaklıkların olduğu birimlerde ve görevlerde sorunların tespiti, çözüme kavuşturulması gibi konularda dikkat çeken ve yenilikçi uygulamaları ile bilinen Coşar, bir kez daha önemli bir birimde görev almış oldu. Geçmişte de görev yaptığı tüm kademelerde başarılara imza atarak tüm kesimlerin takdirini kazanan Coşar’ın yeni görevlendirilmesi memnuniyet ile karşılandı.

Yusuf COŞAR KİMDİR?

1965 yılında Van’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Van’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 1983 yılında Van Belediyesi’nde göreve başladı. Muhasebe Müdürlüğü’nde muhasebe ve tahakkuk personelliği ve birçok ihale komisyon üyeliği yaptı. Özel Kalem Müdürlüğü, Otogar İşletme Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Ulaşım-Trafik Müdürlüğü gibi idari yöneticilik görevlerinde bulundu. Temizlik İşleri Müdürlüğü görevinde iken Çevre Bakanlığı bünyesinde Van’ın ilk ÇED raporunu düzenledi ve ayrıca Katı Atık düzenleme ve depolama projesini hazırladı.

İLKLERİ YAPAN İSİM OLDU...

Van’da ilk çöp poşetleme sisteminin uygulanması, sahil temizliği, dere yataklarının temizliği ve ızgara bendlerinin yapılması gibi hizmetler ilk kez müdürlüğü döneminde oluşturduğu projelerle hayata geçirildi. Ulaşım-Trafik Müdürlüğü esnasında yaptığı çalışmalar ile “S, H” gibi plakaların Van’da ilk kez uygulanmasını başlattı. 2018-2019 yıllarında Ön Mali Kontrollüğü görevinde iken Van Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Belvan Ulaşım Ltdi. Şirketi Genel Müdürü olarak atandı. Son yapılan Aralık 2022 ataması ile de Zabıta Dairesi Başkanı olarak göreve başladı. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2022, 13:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
VANLILARIN KESİN TALEPLERİ
VANLILARIN KESİN TALEPLERİ - 3 ay Önce

Yusuf Bey'e ve Van'a hayırlı olsun, başarılar dileriz. ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞI bünyesindeki kadın-erkek, genç- yaşlı bütün ZABITA PERSONELLERİNİN bütün mesai günlerinde ve bütün mesai saatlerinde çarşı- pazarlarda denetimler yapması Vanlıların talebidir. Bütün esnaf ve iş yerleri, özellikle fırınlar, lokantalar, peynirciler, şarküteriler, kasaplar, dürüm, köfte ve lahmacun salonları, zincir marketler, yerel marketler sık sık denetlensin istiyoruz. EN ÖNEMLİSİ Ordu Caddesi, Zübeyde Hanım Caddsi, Fevzi Çakmak Caddesi, Maraş Caddesi, Sıhke Caddesi, İki Nısan Caddesi, Suvaroğlu Caddesi, Gölbaşı Sokak, Milli Egemenlik Caddesi, Yüzüncü Yıl Sokak, Cumhuriyet Caddesinin sağına ve soluna düşen bütün sikaklardaki BÜTÜN KALDIRIMLAR ve BÜTÜN YOL KENARLARINDAKİ esnaf işgalleri KESİNLİKLE VE TAMAMİYLE BİTİRİLMELİDİR. Artık kaldırımlar BÜTÜNÜYLE yayaların olsun.

Mehmet okumuş
Mehmet okumuş - 3 ay Önce

Helal olsun

M.TAĞMAT
M.TAĞMAT - 3 ay Önce

Hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın şimdiki büyükşehir belediye yöneticilerı dört dörtluk Allah hepsinde razı olsun

Ceyhun
Ceyhun - 3 ay Önce

Zabıta işlerini diğer işlerle karşılaştırmayın, dilenciler, seyyar satıcılar, kaldırım işgalleri, cızbızcılarla uğraşmak sahil temizliği yapmak ve otobüs işletmeye benzemez

Fazıl Beyhan
Fazıl Beyhan - 3 ay Önce

Yeni görevinden başarılar dilerim. Allah yardımcısı olsun.

Muhsin Altan
Muhsin Altan - 3 ay Önce

Allah yardımcın olsun. Yeni görevin hayırlara vesile olsun

SIRADAKİ HABER