banner290

Van Büyükşehir Belediyesinde 5 daire başkanı değişti! İşte yeni daire başkanları

Van Büyükşehir Belediyesinde Fen İşleri Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı, Ulaşım Daire Başkanlığı, Çevre Koruma Daire Başkanlığı ve BELVAN Genel Müdürlüğü daire başkanları değişirken yerlerine atanacak yeni isimlerde belli oldu. İşte Van Büyükşehir Belediyesinin yeni daire başkanları...

Van Büyükşehir Belediyesinde 5 daire başkanı değişti! İşte yeni daire başkanları

ŞEHRİVAN HABER/ Van Büyükşehir Belediyesinde 5 daire başkanı değişti. Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Büyükşehir Belediyesi’ndeki daire başkanlıklarına atanacak yeni isimleri belirledi.

Van Valisi olarak atandıktan sonra aynı zamanda Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak da görevlendirilen Ozan Balcı, Van Büyükşehir Belediyesi’nin yönetim kademesinde bazı değişiklikler yaptı. Daire başkanlıklarına yeni isimlerin görevlendirilirken danışman kadrosuna da yeni bir isim dahil edildi.

Van Valiliği'nin danışman kadrosunda en çok dikkat çeken atamalardan birisi danışmanlık görevinde oldu. Geçmişte Van Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü birimini kuran, Van Valiliği İl Özel İdare Müdürlüğü Kültür Yayınları Yazı İşleri Müdürlüğü ve bir çok yaygın medya organının temsilciliğini yapan Vanlı gazeteci/yazar İkram Kali, Büyükşehir Belediyesi’nde danışman olarak görevlendirildi.

Danışman kadrosu ile birlikte Van Büyükşehir’de Daire Başkanlıkları konusunda da beş değişiklik yapıldı. Balcı’nın aldığı karar ile Van Büyükşehir Belediyesinde Fen İşleri Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı, Ulaşım Daire Başkanlığı, Çevre Koruma Daire Başkanlığı ve bu beş başkanlığın yanında BELVAN Genel Müdürlüğü’nde de değişiklikler yapıldı.

İŞTE YENİ DAİRE BAŞKANLIĞI

Öte yandan yapılan atamalar sonrası;

Zabıta Daire Başkanlığı’na Yusuf Coşar

Fen İşleri Daire Başkanlığı’na Halil İbrahim Orbay

Ulaşım Daire Başkanlığına Kemal Mescioğlu

Çevre Koruma Daire Başkanlığına Mucip Güven atandı.

Yusuf Coşar’dan boşalan BELVAN Genel Müdürlüğü’nde ise Sedat Ünal görevlendirildi.

İŞTE BÜYÜKŞEHİR’İN TEŞKİLAT ŞEMASI

Öte yeni atamalar sonrası oluşan Van Büyükşehir Belediyesi’nin yeni teşkilat şeması:

Başkan / Dr. Ozan BALCI

Teftiş Kurulu Başkanlığı / Yusuf AKTAŞ

İç Denetim Birimi Başkanlığı / Faruk ÇELİKHAN

Özel Kalem Müdürlüğü / Nihat ARPA

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü / Fatih SEVİNÇ

Danışman / Emre GÜRAY

Danışman / Sinan HAKAN

Danışman / İkram KALİ

Genel Sekreter / Mehmet Fatih ÇELİKEL

Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı / Ramazan GÖKDEMİR

İnsan Kaynakları Ve Eğitim Dairesi Başkanlığı / Mehmet Sedat ÜNAL

1.Hukuk Müşavirliği / Tolga ÖZDEMİR

Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü / Handan BORAN

Genel Sekreter Yardımcısı / Nihat ARPA

Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı / Nihat ARPA

Makine İkmal ve Onarım Dairesi Başkanlığı / Adnan ERGENÇ

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı / Adil ALLAHVERDİ

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı / Erkan AKIN

Genel Sekreter Yardımcısı / Doç.Dr. Ali ÖZVAN

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı / Sahip GÖRENDAĞLI

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı / Cem BARTIN

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı / Seyfullah ŞAĞBAN

Ulaşım Dairesi Başkanlığı / Kemal Mescioğlu

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı / Mehmet KAPTANOĞLU

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı / Mucib GÜVEN

Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı / Yusuf ALTUN

Etüd ve Projeler Dairesi Başkanı / Cevdet BAŞER

Genel Sekreter Yardımcısı / Fazıl TAMER

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı / Muhammed KARAAHMETOĞLU

İtfaiye Dairesi Başkanlığı / Abdulillah ARVAS

İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı / Selim ELHANSU

Genel Sekreter Yardımcısı / Esiner ÇETİN

Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığı / Sinan ÖZDEMİR

Zabıta Dairesi Başkanlığı / Yusuf COŞAR

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı / Ekrem TANIŞ

Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı / Orhan GÜLAÇAR

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı / Mehmet Nuri BEKİROĞLU

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı / Selma BİÇEK

UKOME / Taner ÇITAK

AYKOME / Fatih Karani ÇOMAK

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2022, 14:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇARŞILARA DÜZEN İSTİYORUZ.
ÇARŞILARA DÜZEN İSTİYORUZ. - 1 ay Önce

Ordu Caddesi ( Ulu Cami civarı) üzerindeki altı yedi manav dükkanının her biri yıllar yılıdır kaldırıma birer kamyonet yükü sebze meyve kasası, el arabaları, çöp kovaları, boş kovalar ve sulama hortumu bırakıp kaldırımları işgal ederken, yolu ve kaldırımı yılın 365 günü ıslatıp kirletirken bu keyfiliğe son vermeyen ve bu kaldırımları bütünüyle yayalara ait kılmayan zabıta teşkilatı tamamiyle lağvedilsin. Bu birimdeki arkadaşlar başka birimlere aktarılsın ve hiç olmazsa orada bilfiil hizmet etsinler. Gerçi bütün cadde ve sokaklarımızda kaldırım ve yol kenarları maalesef şehir kurallarına, yayalara, engellilere ve vatandaşlara saygısı olmayan manav, fırın, market, büfe, çayevi, lokanta, kafe ve benzeri esnaflar tarafından işgal edilmiş durumda. Fakat bu keyfiliğe zabıta yıllardır köklü çözüm bulmuyor ve bütün Van halkı bu durumdan şikayetçi.

Yolcu
Yolcu - 1 ay Önce

Zübeyde Hanım caddesine bakın orada da durum aynı geçecek yol bulunmuyor manavlar yolu resmen işgal etmiş . Yazık günah.

Ibrahim  aker
Ibrahim aker - 1 ay Önce

Çarsi merkezinde bulunan büyük cami çevresi japon pasajı çevresi ve yukarı manavlarda zabıta seyyar satıcılardan ve sebzeciler den korkuyor zabıta o mintikaya ugrayamiyor bahse konu olan cadde ve ara sokaklar işgal edilmiş pislikten geçilmiyor heryer pislik içinde caddeler ve kaldırımlar yayaya kapatılmış işciler sokağı Hacıbaba corbacisina kadar kahve sandalyeleri ile işgal edilmiş tüm yerleden bayanlarin geçmesi imkansız satılmış ve korkak zabıta zaten yok maaşlarını alıp görevini yapmayan alçaklarin pasivize edilmesi şart yabancılar zaten kahvalticilarin vani nasıl utanç verici tahriklerini gören Vanlı utancından sadece devrediyor yazlıklar olsun zabıtalara derken olup olmaması bir şey değiştirmiyor yazdıklarımı ispata davet ederken meclis üyelerinin bir eş dost kuruluşunun bir versiyonudur Zabıta

Murat Aktaş
Murat Aktaş - 1 ay Önce

Sayın Zabıta amiri lütfen işgalci esnafı dukkanlarina gönderelim. Özellikle Ordu Caddesindeki işgalcilere neden kimse ses çıkaramıyor.

Özgür Çağrı
Özgür Çağrı - 1 ay Önce

Emniyete verilen yetkilerin savcı ve hakimlerin yetkisinden çok daha fazla olması, bu bağlamda pazivize edilmiş olmaları çok üzücü gerçektende, .. Komisyon karar yetkisi birkaç emniyet personel elinde olmamali.. bu kabul edilir değildir.. Kendilerinden alınıp, gerçek sahiplerine verilmesini talep ediyorum.. Belki bu vesileyle âdalete olan yitirilmiş inancımız birazcık olsun güven kazanır. ⚖️
Saygılarımla..

Bülent taş
Bülent taş - 1 ay Önce

Bu televizyon u istiyorum adresime gönderin kapıda ödeme yapım kartım yoktur orta mah Van Gevaş adresine gönderin tel no aram 534 452 32 38

KALDIRIMLAR ESNAFIN DEĞİL YAYALARINDIR.
KALDIRIMLAR ESNAFIN DEĞİL YAYALARINDIR. - 1 ay Önce

ORDU CADDESİ BAŞTA OLMAK ÜZERE ÇARŞININ BÜTÜN CADDE VE SOKAKLARINDA MANAVLARIN VE DİĞER ESNAFLARIN MAL, ÜRÜN VE MALZEMELERİNİ KALDIRACAK MISINIZ SAYIN ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ.

Mağdur 306
Mağdur 306 - 1 ay Önce

Yapılan bunca değişiklik ve yenilikler elbette van için iyi ama yerinden edilen insanlarıda umarım mağdur edilmemiştir. Biz 306 işçi haksız yere işimizden edildik. Elimizde mahkeme kararı olmasına rağmen ve en son yapılan mülakatta bütün arkadaşların gösterdiği başarıyıda göz ardı ederek hepimizin başarısız gösterilmesini anlamak mümkün değil.

SIRADAKİ HABER