banner290

Van çevre yoluna kavuşuyor! Çevre yolunun temelini yarın cumhurbaşkanı Erdoğan atacak

Yıllardır yapımı devam eden çevre yolu Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kentte gelmesiyle birlikte bir kez daha gündem olurken, 12 yıllık sorun için müjdeli haber Ulaştırma Altyapı Bakanlığından geldi. Ulaşımın yanı sıra bölgesel kalkınmayı da sağlayacak Van çevre yolunun temelinin yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle atılması planlanıyor.

Van çevre yoluna kavuşuyor! Çevre yolunun temelini yarın cumhurbaşkanı Erdoğan atacak

ŞEHRİVAN HABER/Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye'nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her köşesinde şantiyelerdeki çalışmaların 7/24 devam ettiği belirtildi. Söz konusu projelerden birinin de Van çevre yolu olduğu ifade edilen açıklamada, projede temelin Başkan Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılımlarıyla yarın atılmasının planlandığı bildirildi. Açıklamada, Edremit'ten başlayıp Van şehir merkezinin doğusundan geçerek Erciş yoluna bağlanan Van çevre yolunun 41 kilometre olduğu aktarıldı.

Kentin şehir içi trafik yoğunluğunu rahatlatacak çevre yolunun, Kurubaş mevkisinde Hakkari yoluna, Beyüzümü mevkisinde Özalp-Saray-Kapıköy Sınır Kapısı yoluna bağlanacağı bilgisi verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Başta Van olmak üzere bölgedeki merkezlerin uluslararası yol ağına kesintisiz, kısa süreli ve konforlu erişimi sağlanacak. Çevre yolu ile aynı zamanda yeni yaşam ve üretim alanları da şehre kazandırılacak. Ulaşımın yanı sıra ticaret ve yerleşimi de hareketlendirecek Van çevre yolu, bölgesel kalkınmaya da katkıda bulunacak."

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılan hikayesi
Yılan hikayesi - 4 ay Önce

EDREMİT TARAFINDAN GELEN ÇEVRE YOLUNUN UCU GEÇEN YIL KASIM AYINDA KAVURMA MAHALLESİNE KADAR GELDİ. ANCAK O GÜNDEN BERİ (10 HAZİRAN 2022) O KISIMDA HİÇBİR ÇALIŞMA YOK, YOLUN UCU ORDA KALMIŞ, İLERLEME OLMADI. SAYIN CUMHURBAŞKANI İSTER Kİ KARAYOLLARI, BELEDİYELER, KURUMLAR VAN'I ADETA PARİS YAPSIN AMA KURUMLAR BEKLENENİ VERMEZSE SAYIN CUMHURBAŞKANI NE YAPSIN? UMARIZ BU SONBAHARDA ÇEVRE YOLU HER ŞEYİYLE BİTER VE KULLANIMA AÇILMIŞ OLUR.

Misafir
Misafir - 4 ay Önce

Binlerce insanı son yapmış olduğunuz imar planında mağdur ettiniz bunca insanın ahını aldınız önce bu mağduriyetleri giderin insanlarla helallik isteyin sonra temel atın buna sebep olanlara hakkımı helal etmiyorum bu dünyanın ahireti de var elim iki yakanızda olacak.