banner290

Van'da ekmeğe zam geldi! İşte yeni fiyat

Son dakika! Van'da ekmeğe zam geldi. Asgari ücret ve artan maliyetler karşısında son aylarda arka arkaya yaşanan fiyat artışından ekmek fiyatları da nasibini aldı. Van Fırıncılar Odası Van’da 200 gram ekmeğin fiyatına 50 kuruş zam yaparak 4 TL’ye çıktığını duyurdu.

Van'da ekmeğe zam geldi! İşte yeni fiyat

Van Fırıncılar Odası Başkanlığından yapılan açıklamada zammın sebebi, Asgari ücret ve artan maliyetler karşısında son aylarda arka arkaya yaşanan fiyat artışlarından dolayı ekmeğe zam yapıldığını duyurdu. Van’da uygulanacak, Zamlı ekmek fiyatları Van Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Berge ve Van Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Sabri Işık'ın imzası ile yürürlüğe girdi.

Van Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanlığından yapılan açıklamada, "Şuan itibarıyla Türkiye’nin en ucuz ekmeğini Van esnafı satıyor. Çoğu illerde aylardır 200 ve 210 gram ekmek 4 TL’ye satılmaktadır. 200 pide ekmeği ve 210 gram ekmek 5 TL’ye satıldığını ve geriye kalan çoğu ilde 5 TL için talepte bulunmuştur."

ASGARİ ÜCRET ARTIŞI MALİYETLERİ ARTTIRDI

Açıklamanın devamında, "Elektrik, doğalgaz faturaları esnafımızın belini bükmüştür. Bunun yanında kiraların yükselmesi, asgari ücretin 8500 TL olması, örneğin 120 TL olan mayanın 370 TL olması ve ekmek üretimindeki 20'ye yakın gider kaleminin her gün artması ekmek maliyetini artırmaktadır. Anayasada belirtildiği gibi Esnafı koruyup, kollayıcı tedbirlerin bir an önce alınması gerekir. Bu gerek un, maya gerekse doğalgaz, elektrik gibi giderlerin esnaf için daha ucuz hale getirilmesi gerekmektedir. Van esnafının daha fazla fedakarlık yapacak gücü kalmamıştır. Bu fiyat talebinde bulunulurken her zaman olduğu gibi yine vatandaşımız düşünülerek bulunduk ve bulunmaya da devam edeceğiz.

Bugün itibariyle zamlı ekmek fiyatları şu şekildedir;

210 gram somun ekmek 4 TL

200 gram pide ekmek 4 TL olmuştur.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2022, 17:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih
fatih - 1 ay Önce

herkes vali beye şikayetini bildirsin.kendi kafalarına göre zam yapamazlar

Nazar kılıç
Nazar kılıç - 1 ay Önce

Yetertya bu kadar zamlariniz milleti perişan ettiniz Allah sizin belanızı versin InsAllah insan ekmek almıyorya bu zamlariniz bitmiyicekmi kerdogan asgari ücreti yukseltiyirsun herşeye zam geliyor yeter artık

Zamlara devam
Zamlara devam - 1 ay Önce

Günde 10 ekmek alan aile günde 40 TL sadece ekmek ücreti ödemek zorunda.

Vanlı Memo
Vanlı Memo - 1 ay Önce

Allah sizleri kahr etsin fakir fukaranin ekmeğiyle oynamayın Allah sizi doyurmasın inşaAllah Van'ın sahibi yok sizleri Allah'a havale Ediyorum kapat

İbrahim oğuzcan
İbrahim oğuzcan - 1 ay Önce

Mazot 32 TL den 23 e düştü elektriğe zam yok doğal gaza zam yok bu neğin zamı Allah kabul etmesin gözünüz doymuyor

güneş şehirli
güneş şehirli - 1 ay Önce

bu memleket ne zaman kaybetti söylüyeyim nadir kartalla mustafa kaçmaz beyler nasılki çekildiler meydan boşlukta kaldı memleket sahipsiz diyorsunuz seçimlerde akılıca oy kullanmassak bedelini de çekeriz.

Halktan Biri
Halktan Biri - 1 ay Önce

Hükumet tv lere çıkıp ekran karşısında atıp tutmakla olmuyor bu işler, işte asıl mesele ücretlere zam vermek değil, önemli olan gıda ve enerji hatta vergilerde artış olmaması. Milletin alım gücü böyle yükselir. Biz başarılıyız diyorsanız bunu yapmanız denetlemeniz gerekiyor.

SIRADAKİ HABER